65 років тому

65 років тому


Права громадян СРСР

Право на освіту. На 18 з’їзді партії тов. Сталін говорив: «Ми хочемо зробити всіх робітників і всіх селян культурними й освіченими, і ми зробимо це з часом». Це історичне завдання у нас успішно здійснюється. Сталінська Конституція не тільки проголосила, але й забезпечила на ділі здійснення права громадян СРСР на освіту. В широкій сітці шкіл, технікумів, вузів викладання проводиться рідною мовою народів СРСР.

На фото: сталінські освітні плакати 50-х років.

(«Вільний шлях», 1950 р.)

45 років тому

Талісман доброї волинянки

Колись, у грізні лихоліття Вітчизняної, 20-річний лейтенант-ленінградець був поранений у бою під Ковелем і відстав від своїх бойових товаришів. Волинська колгоспниця, сини якої теж воювали на далеких фронтах, як рідна матір гоїла рани юнакові. А коли він одужав і збирався наздоганяти бойових товаришів, названа мати почепила йому на шию маленьке серце – талісман, щоб оберігав у бою від ворожих куль. Так солдат пройшов війну аж до Берліна. А кулі обминали його, бо його вело вперед і оберігало серце доброї волинянки.

(«Молодий ленінець», 1970 р.)

15 років тому

Національну гвардію розформовано

Президент Леонід Кучма підписав прийнятий парламентом закон «Про розформування Національної гвардії України». Внаслідок цього процесу передбачається передати у внутрішні війська МВС об’єднання і частини в кількості понад 14 тисяч військовослужбовців і працівників, у Міністерство оборони – понад 6 тисяч чоловік, провести повне скорочення кількості військовослужбовців. Проведення зазначених заходів дасть також можливість щороку економити близько 50 млн грн на утримання військових формувань.На фото: офіційна емблема НГУ, 1999-й.

Дезертир застрелив п’ятьох

Працівники російської міліції знайшли у лісі під Калінінградом тіло солдата, який напередодні втік з армії. 18-річний юнак прихопив із собою заряджений автомат Калашникова. Дезертир зупинив на дорозі автомобіль і застрелив п’ятьох людей, які там були. Сівши за кермо, хлопець заїхав у найближчий ліс і пустив собі кулю в лоб. У машині знайшли його передсмертну записку: «Пробач мені, мамо!». За попередньою версією, на втечу його підштовхнули погані взаємостосунки у частині.

(«Досвітня зоря», 2000 р.)

10 років тому

Люстрація: еволюційна чи революційна?

Виходячи з того, що усуватись від владних посад бажаючих мало, дехто з гарячих революціонерів пропонує провести суцільну люстрацію для тих, хто «працював в органах влади станом на 31 жовтня 2004 року». Ідея настільки «приваблива», наскільки примарна… Необхідна люстрація обмежена, поступова, еволюційна. Проводити її можна за такою приблизно схемою: особи, які здійснювали злочинну діяльність, перебуваючи при владі, повинні не тільки бути зняті, але й покарані згідно з законом; змінити голів обласних і райдержадміністрацій; необхідно провести дострокові вибори до органів місцевого самоврядування; вибори до ВРУ – виступити на них єдиним фронтом, а не збіговиськом дрібних партій, одержати перемогу, сформувати переважну більшість у парламенті і відтак забезпечити сталість нового уряду…

(«Досвітня зоря», 2005 р.)

5 років тому

Коротко і ясно

…Почастішали випадки вилучення міліцією зброї та боєприпасів, що зберігаються незаконно: в Луцьку правоохоронці виявили гвинтівку калібру 5 мм невстановленого зразка, в Камені-Каширському і в с. Шельвів Локачинського р-ну затримали молодиків із бойовими патронами до АК, а в Ківерцях обеззброїли 43-річного чоловіка, який ховав гвинтівку калібру 5,6 мм.

(«Волинська газета», 2010 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%