У серії «Єврейська бібліотека»

У серії «Єврейська бібліотека» Вийшла друком книга про творця сучасного івриту Еліезера Бен-Єгуду – Борис Ложкін

Книжкова серія «Єврейська бібліотека», започаткована Єврейською конфедерацією України, поповнилася четвертою книгою – «Мова пророків. Життя Бен-Єгуди і неймовірне відродження івриту». Про це у Facebook повідомив президент ЄКУ Борис Ложкін.

«Після успіху книги «Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки», яка за підсумками 2022 року стала бестселером видавництва «Наш Формат», упевнений, що цей том також отримає чимало позитивних відгуків українських читачів», - зазначив Ложкін.

Еліезер Бен-Єгуда, нагадав президент ЄКУ, присвятив своє життя тому, щоб у євреїв з'явилася єдина мова.

«Іврит існував, але впродовж багатьох століть залишався виключно мовою богослужінь. Застосовувати його у побуті було неможливо. Дефіцит потрібних слів особливо відчувався на тлі промислової революції кінця ХІХ – початку ХХ століть», – розповів Ложкін.

Бен-Єгуда, якого за життя вважали і диваком, і фанатиком, «сконструював» багато слів і зробив усе можливе, щоб євреї заговорили на івриті. Під час проголошення незалежності Ізраїлю, до якого Бен-Єгуда не дожив, ізраїльтяни вже мали свою мову.

Ложкін зробив також наголос на актуальності цієї книги для українців, які зараз відстоюють свою незалежність: «Мова – основа незалежності. Це очевидно для українців сьогодні, у цьому був упевнений і Еліезер Бен-Єгуда ще наприкінці ХІХ століття. І присвятив своє життя тому, щоб євреї заговорили однією мовою».

Автор книги – відомий американський письменник та журналіст, однокласник Ернеста Гемінґвея, Роберт Сент-Джон. Раніше цей біографічний роман неодноразово перевидавався і був перекладений багатьма мовами.

Український переклад «Мови пророків» уперше з'явився у серії «Єврейська бібліотека». Борис Ложкін нагадав, що у «Єврейській бібліотеці» видаються перші українські переклади світових бестселерів про євреїв та Ізраїль.

«Як і всі попередні книги «Єврейської бібліотеки», цей том вийшов у видавництві «Наш Формат». Окрема подяка родині Спекторів за надану допомогу у виданні книги», - зазначив Ложкін.

Раніше у серії «Єврейська бібліотека» вийшли: «Ізраїль. Історія відродження нації» Даніеля Гордіса, автобіографія Голди Меїр «Моє життя» та книга Міхаеля Бар-Зохара та Ніссіма Мішаля «Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%