Хто знайде бібліотеку Бєляєва?

Хто знайде бібліотеку Бєляєва?


Коли нащадки поміщика і тричі депутата Госдуми Російської імперії Григорія Беляєва тікали з родинного маєтку в с. Коршів Луцького р-ну, везли з собою й величезну бібліотеку. Але книги розсипалися дорогою. Й, можливо, досі припадають пилом у когось із волинян. Відомий краєзнавець Волині Григорій Гуртовий, уже покійний, мріяв знайти бібліотеку Бєляєва…

Григорій Бєляєв був дуже багатою людиною. У Коршеві мав своє господарство та маєток. Був за життя і крупним землевласником, і  мировим суддею, начальником луцької тюрми і навіть луцьким міським головою. Тричі його обирали депутатом Госдуми представляти інтереси волинян на теренах імперії. Помер у 1916 р. , від запалення легень. Де похований – ніхто не знає. Родинний склеп у Коршеві біля церкви – порожній.  Кажуть, прах предків вивіз син Григорія – Анатолій –  коли тікав з села перед приходом на Волинь «совєтів-визволителів» напередодні Другої світової. Анатолій Бєляєв був  «предводителем» Луцького повітового дворянства, працював у судових органах Санкт-Петербурга та Варшави, прокурором Люблінського, Новгородського, Санкт-Петербурзького і Томського окружного суду, у 1910-1915 рр. головував у Луцькій повітовій земській управі і володів 1680 десятинами землі.

Виїжджаючи, віз із собою домашню бібліотеку Бєляєвих. Але, розповідають у селі, щось трапилося  в дорозі. Книжки розсипалися на шляху до с. Городок. Знайти книги з цієї колекції мріє чимало краєзнавців. Але досі на цю тему – жодних знахідок. У музеї в смт Торчин Луцького р-ну з усього добра, яке мали Бєляєви, зберігається лише картина «Фріна на святі Посейдона в Елевзині». 1889 р. Російський музей. Санкт-Петербург)», яка могла прикрашати покої депутата.

Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото автора: картина – поки єдина знахідка з усього спадку поміщика Бєляєва.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%