Нам дають 30 мільйонів доларів!

Нам дають 30 мільйонів доларів!


І все для того, аби волиняни менше хворіли та швидше одужували від серцево-судинних недуг.

Уже два роки поспіль волинські медики готувалися до того, аби отримати гроші Світового банку. 30 млн доларів – ось та сума, яка дозволить реалізувати в області проект, покликаний поліпшити наше з вами здоров’я.

– Позаяк серцево-судинні захворювання на першому місці серед тих, які завершуються для пацієнта летально, то для запобігання й лікування саме таких недуг ми й вирішили діяти, – пояснив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

Аби Світовий банк повірив у можливості наших лікарів, було проведено чималу підготовчу роботу. У вересні минулого року представник цієї організації в Україні Паоло Карло Беллі навіть приїздив до Луцька, де зустрівся з керівниками області й відповідними спеціалістами. Під час розмови окреслили коло завдань і очікуваних результатів. І ось 11 лютого угоду зі Світовим банком таки вдалося скріпити підписами.

– Проект буде втілюватися протягом наступних п’яти років, і торкнеться він поліпшення роботи не лише найбільших лікувальних закладів, але й первинної ланки, – зазначив Ігор Ващенюк. – За цей час ми повинні реконструювати 86 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, не забувши про забезпечення транспортом. Необхідно буде якісно оснастити кардіологічні відділення в шести госпітальних округах (Луцький, Ківерцівський, Камінь-Каширський, Ковельський, Любомльський, Нововолинський). А найбільші лікарні (зокрема – обласну клінічну) плануємо забезпечити так, аби діяльність кардіохірургічного центру гарантувала європейський рівень послуг.

– Коли ми нещодавно зустрілися з керівниками лікувальних закладів і стали обговорювати кошторис «Кому. Скільки. На які потреби», кожен лобіював інтереси своїх спеціалістів і пацієнтів, – зізнався голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. – Та коли я чув про заміну дверей чи підлоги, відразу казав: це не основне. Пріоритет – сучасне устаткування, без якого неможливо домогтися якісної медицини.

Суттєві кошти під час реалізації проекту Світового банку передбачені також на підготовку спеціалістів. А ще – зміну ставлення волинян до власного здоров’я. Бо чому за кордоном люди менше хворіють і довше живуть? Тому що бережуть себе. Що до лікаря ходять не тоді, коли вже припече, а тоді коли треба обстежитися для профілактики. Тож навіть виявивши хворобу на ранній стадії, іноземці мають можливість ефективно пролікуватися.

– Аби й наших людей стимулювати до такої відповідальності, проект передбачає різноманітні заходи й методи інформування волинян та роз’яснення, – зазначив Ігор Ващенюк.

– До речі, область візьме участь у проекті не лише як реалізатор, але й як співфінансист, – зауважив Володимир Гунчик. – Відповідно до умов договору, 10 відсотків від загального кошторису проекту маємо внести з обласного бюджету. А це небагато-немало – три мільйони доларів. Проте, зважаючи на вагомість задуму і враховуючи, що співфінансування відбуватиметься протягом п’яти літ, ми зможемо виконати свої зобов’язання.

Отож, підсумував Володимир Петрович, підготовку проведено. Тепер настала пора засукати руки і братися до роботи. А про перші її результати можна буде довідатися вже через місяць.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%