Війна з Фінляндією

Війна з Фінляндією


13 березня 1940 р. війна з фінами була закінчена. Радянська армія втратила під час бойових дій 126 тис. осіб ( не рахуючи поранених), а  супротивник – 23 тис. солдат і офіцерів.

На фото із відкритих джерел: плакат про війну, 1940 р.

65 років тому

Останні одноосібники

Ще задовго до 6 год. ранку багато виборців села Тельчі Колківського району прийшли на виборчу дільницю, щоб узяти участь у голосуванні. До виборчої урни підійшов Микита Матрунчик, який залишився майже останнім одноосібником в селі. Він з хвилюванням заявив:

– Я одноосібник, але з радістю голосую за колгоспний лад. Це єдино правильний шлях для хліборобів. Мені соромно, що я досі не в колгоспі, сьогодні я виправлю цю помилку і і вступаю до артільної сім’ї.

Микита Матрунчик тут же подав заяву присутньому голові колгоспу про своє бажання вступити в артіль і закликав решту одноосібників наслідувати його приклад. І ще до обіду 6 одноосібників села Тельчі подали заяви про свій вступ до колгоспу.

(«Радянська Волинь», 1950 р.)

15 років тому

Не вистачає насіння

Весняно-польові роботи в області розпочинаються в складних умовах. З великими труднощами вирішується питання забезпечення господарств паливно-мастильними матеріалами, запасними частинами для ремонту техніки. На початок лютого забезпеченість сільгосппідприємств насінням зернових і зернобобових культур становила 91% від потреби. Лише половина господарств мають необхідну кількість насіння,  в 64, або 15% їх загальної кількості, його менше 40% потреби.

Українці вимирають

Згідно з даними Держкомстату, Україна вимирає. Минулого року кількість померлих в Україні перевищила кількість народжених у 1,9 раза. У 1999 році чисельність населення скоротилася на 49 тис. чол., або на 18,4%. Найінтесивніше вимирають Чернігівщина, Луганщина, Сумщина, Полтавщина та Донеччина.

(«Досвітня зоря», 2000 р.)

10 років тому

Дещо про інавгурацію Ющенка


Ющенко як Верховний головнокомандувач ЗСУ під час інавгурації пообіцяв докласти всіх сил, аби українська армія стала сучасною і конкурентоспроможною, «щоб офіцер і солдат були захищені, щоб робота військового стала престижною, щоб ми пишалися українською армією»…

Політичні зайці розбіглися

…і залишилися люди з переконаннями, «політичні» бійці, які здатні створити конструктивну опозицію новій діючій владі. Про це на прес-конференції «Партії регіонів» заявив виконувач обов’язків голови обласної організації партії Анатолій Горбатюк. Сьогодні обласна організація налічує в свої рядах 3400 членів, з них більше півтисячі – молодих людей. У Луцькій райраді створена фракція  «Партії регіонів».

(Досвітня зоря», 2005 р.)

5 років тому

Коротко і ясно

…З листопада минулого року колишній головний тренер ФК «Волинь» Анатолій Раденко не тільки рукоположений у священики, але й став настоятелем у донецькому храмі Святого Володимира.

(«Волинська газета», 2010 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%