Убивство Кеннеді зафільмував уродженець Ковеля

Убивство Кеннеді зафільмував уродженець Ковеля

У долі американського президента є ще один «волинський слід».

«Стрічка Запрудера» – 26-секундний документальний фільм, який став найважливішим доказом у справі вбивства Джона Кеннеді. Аматор Абрахам Запрудер вирішив зняти на камеру приїзд 35-го американського президента у Даллас, а зафільмував… смерть кумира.

Абрахам Запрудер народився 15 травня 1905 р. – у єврейській родині в м. Ковель тодішньої Волинської губернії. До початку Першої світової війни навчався у тамтешній 4-класній школі. 15-літнім підлітком він залишив Ковель і вслід за батьком Ізраелем Запрудером емігрував до США. Сім’я мешкала у Брукліні. Згодом Абрахам працював у різних структурах, що пов’язані з виробництвом одягу, 49-го став співзасновником компанії, що шила спортивний одяг. На ту пору мешкав у м. Даллас, штат Техас.

22 листопада 1963 р. улюбленець американців 35-й президент США Джон Кеннеді здійснив візит до Далласа. Цей момент Запрудер вирішив зафільмувати, позаяк займався аматорською відеозйомкою, скориставшись тим, що кортеж Кеннеді рухався поблизу його офісу. Разом із секретаркою Мерилін Сіцман  він зайняв зручну позицію, приготувався… – і зафіксував смертельні постріли. «Вони вбили його!» – вигукнув Запрудер і опустив камеру. За мить із ним мав розмову агент Таємної служби США Соррелз. Із плівки виготовили три копії, одна з яких лишилася в Абрахама. Згодом той продав її відомому журналу «Життя» за 150 тис. дол.

Стрічка Запрудера увійшла в історію як найважливіший доказ у смерті Кеннеді, бо завдяки їй вдалося довести, що в президента стріляли не двічі, як вважали спочатку, а шість разів та з різних позицій! Найвідоміший кадр цієї стрічки – кадр №313 – той, на якому від пострілу розлітається врізнобіч голова Джона Кеннеді. Єдиний кадр, який ніде не публікували. Нині фільм перебуває в національному реєстрі стрічок, що становлять культурну, історичну чи естетичну цінність США.

Уродженець Волині Абрахам Запрудер помер від раку шлунка 1970-го. Його нащадки мешкають у США і зберегли авторські права на цей фільм.

Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото: Абрахам Запрудер. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%