Хворе горло не любить молока

Хворе горло не любить молока


Здавалося б, немає холодів, щоб застудитися. Втім саме відсутність морозів – сприятлива для вірусів пора. Ось вам і пояснення, чому волинян поголовно косить «респіраторка».

Та чи завжди біль у горлі - це симптом ГРВІ? Завідувач Луцького міського відділення екстреної медичної допомоги №1 Ярослав Городь застерігає: біль у горлі може бути викликаний ангіною, котра вимагає дещо іншого лікування, ніж «респіраторка».

– Щоб розрізнити ці дві хвороби, необхідно пам’ятати: під час гострої респіраторно-вірусної інфекції до першіння в горлі зазвичай додається також нежить, головний біль, підвищується температура тіла. А коли у хворого ангіна, то турбує біль у горлі, особливо при ковтанні, температура тіла підвищується , можлива поява гнійників на мигдалинах, збільшуються підщелепні лімфовузли, спостерігається надмірне слиновиділення, – зазначає Ярослав Володимирович.В обох випадках хворому призначається посилене пиття, однак – лише теплого, а не гарячого. Бо таким чином рідина швидше всмоктується і не провокує загострення запальних процесів у горлі.

У жодному разі не дозволяється газоване, кисле, гостре. Навіть кефір – і той може подразнювати слизову.

– Що ж до гарячого пареного молока з медом, маслом, содою, то цей метод колись був дуже популярним. Та його треба застосовувати від кашлю. Натомість хворе горло не любить гарячого молока, – застерігає лікар. – Особисто мені допомагає часте пиття калиново-малинового теплого чаю.

Як при ангіні, так і при ГРВІ обов’язковим є полоскання горла (6-8 разів на день). Для цього можна використовувати давно відомі рецепти (вода, сіль, сода, якщо у хворого не підвищена температура тіла – можна додати ще й крапельку йоду). Не пошкодить змішувати теплу кип’ячену воду із соком алое (в пропорції 5:1). Як полоскання використовуйте ромашку, шавлію, евкаліпт, кору дуба.

– В зарубіжній літературі засіб для полоскання горла – це й перекис водню. Бо як на відкритій рані, так і на слизовій він знешкоджує мікроби, – каже Ярослав Городь. – Від подразнення в горлі багатьом моїм пацієнтам допомагає мед: його кладуть у рот і якомога довше смокчуть (але необхідно переконатися, що в людини нема алергії на продукти бджільництва). Широко використовують мед і американці. Тільки вони купують медові сиропи.

В разі загострення хвороби (збільшені мигдалини, поява гнійників, дуже висока температура) Ярослав Володимирович радить приєднувати до народних методів і фармацевтичні засоби.

– Швидкий ефект дає використання льодяників (їх рекомендую смоктати протягом дня між прийомами їжі) та спреїв для горла. Зокрема орасепт, декатилен, біопарокс, у складі якого є антибіотик. Ці засоби мають антисептичну дію, допомагають зняти запалення, подразнення, – пояснює лікар. – При гострих і хронічних недугах ротоглотки помічним є тонзипрет. Полегшує стан пацієнтів дихання парами ментолу.

Лікуючи ангіну, застосовуємо також розчин люголю (щоб не обпекти ним слизової ротоглотки, можна змішувати люголь із обліпиховою олією, 1:1).

– І насамкінець зауважу: якщо у вас ГРВІ, то протягом п’яти-семи днів біль у горлі (при використанні зазначених вище методів) повинен пройти без використання антибіотиків. А от якщо у пацієнта ангіна з високою температурою тіла (тим більше з гнійниками на мигдаликах), хворий обов’язково повинен обстежитися у спеціаліста, здати на аналізи матеріал із носа і мигдаликів та отримати відповідне лікування, не виняток – із застосуванням антибіотиків, – наголошує завідувач міського відділення екстреної медичної допомоги. – А ще вкотре звертаюся до волинян: не займайтеся самолікуванням і консультуйтеся в сімейного лікаря!

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%