У Луцьку стартував 27-й Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки

У Луцьку стартував 27-й Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки

Сьогодні, 27 жовтня, на Театральному майдані відбулося урочисте відкриття 27-го Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки. Починаючи з 2014 року, це творче змагання щороку відбувається у Луцьку. Серед його учасників – студентська молодь творчих спеціальностей та професійні актори. 


Про це інформує Луцька міська рада.    

Цьогоріч конкурс буде проходити з 27 по 29 жовтня на базі Волинського обласного академічного театру ляльок. Своє вміння декламувати вірші та тексти продемонструють 14 митців, яких відібрала Національна спілка театральних діячів України. Найталановитіших читців привітала заступник міського голови Ірина Чебелюк, котра теж завітала на дійство. “Шановні учасники конкурсу, радо вітаю вас на Волинській землі. Батьківщині, де творила і жила наша славетна Леся Українка. Найбільше, чого мені хочеться побажати, так це позитивних емоцій, хай ці дні пройдуть для вас безпечно і дуже плідно. Нових вам знайомств і приємностей від перебування у Луцьку. Наше місто має хорошу енергетику, тож обов'язково поділиться нею з вами. У добру путь!”, - сказала Ірина Чебелюк. 

Згодом присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих у війні з російським агресором та поклали квіти до підніжжя пам'ятника Лесі Українці. А вихованець театральної студії “Бешкетники” Миколка Варцаб'юк прочитав вірш з її творчого доробку. 


Програма конкурсу передбачає виступи, що відбудуться у три тури: 

І тур – виконання будь-якого твору української літератури тривалістю до 3-х хвилин (відеозапис). 

ІІ тур – виконання творів Лесі Українки. 

ІІІ тур – виконання творів української класичної і сучасної поезії та прози. 

Організаторами конкурсу встановлено нагороди: Гран-прі, І, ІІ, ІІІ премії. 


Довідка: Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки був заснований Національною спілкою театральних діячів України у 1996 році. До анексії росією українського Криму захід проводився щорічно восени в місті Ялта. Після 2014 року конкурс проходить у Луцьку у партнерстві з Волинським академічним обласним театром ляльок. Співорганізатором конкурсу виступає департамент культури Луцької міської ради. 

Наш кор. 

Фото Луцькради. 
 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%