Російська рулетка

Російська рулетка

Сакральні та містичні нотатки з приводу вбивства Боріса Нємцова.

Загибель російського опозиційного політика Боріса Нємцова вкотре показала, що в сучасному цинічному та жорстокому світі для досягнення певних цілей є люди, котрі не зупиняються ні перед чим. Тому й розстріляли Боріса Нємцова буквально в центрі Москви. Таке враження, ніби на очах у самого Владіміра Путіна, який стояв на кремлівській стіні і дивився, як кулі пронизували тіло одного з останніх інакодумців Росії: гігантської території, яка живе та гине за дуже специфічними законами…

Зараз, коли кров Бориса Нємцова ледь висохла на московському мосту, а тлінні останки поховано в російську землю, звичайно, на думку приходять лише слова на тему «Вы знаете, каким он парнем был?!». Але не треба зайвої героїзації!

Життя та сама смерть Боріса Нємцова показали, що як і кожній нормальній людині, нічого людське не було для нього чужим. Як і кожен росіянин, він жив яскраво, швидко і, як бачимо, згорів, наче та зірка, в зеніті уваги та ореолі поваги… Упав, як пілот охопленого вогнем бомбардувальника, на ворожу колону, щоби навіть своєю смертю принести найбільше втрат сильному та підступному противнику, справжнє нутро якого тепер побачили навіть ті, хто воліє не бачити нічого…

Тому, на знак щирого суму через втрату Боріса Єфімовіча, як вияв солідарності з великим російським народом, який опинився в меншості до своїх владних сатрапів, буквально кілька штрихів на тему Нємцова, якого підніс до вершин влади ще один Борис –  Президент РФ Єльцин, і якого відправив на небеса його «правонаступник»…

Бабуся Боріса Нємцова по татовій лінії – Анна Борісовна – хрестила малого онука в православній церкві, що викликало величезне незадоволення матері – Діни Яковлєвни Ейдман, лікаря-педіатра, єврейки за походженням. Проте віросповідання Борис Нємцов більше ніколи не змінював.

55-річний політик офіційно одружений із Раісой Ахмєтовной Нємцовой, однак із нею вже давно не жив, хоча й не розлучався. У них спільна дитина – донька Жанна. Від неофіційної дружини Єкатєріни Одінцовой у нього двоє дітей – син Антон і донька Діна. Від секретарки Ірини Корольовой –  донька Софія. З 25-річною Анастасієй Огнєвой він познайомився на Різдво в Дубаї 2012-го. На різні глузування Нємцов болісно реагував і навіть погрожував «набити пику» тим, хто вважає Настю повією.

З 23-річною українкою Ганною Дурицькою, на очах якої сталося вбивство, вони також певний час жили разом…

У нього був іменний нагородний пістолет системи Макарова. І саме з такого виду зброї вбивця випустив у Нємцова 4 кулі…

27 листопада 1999 р. Немцов назвав Путіна найбільш гідною людиною зі всіх кандидатів, котрі оголошували про намір брати участь в виборах 2000 р.: «Путін чесний, людина, котра не боїться ухвалювати складних рішень, і саме той президент, який здатен сформувати дієздатний, грамотний та відповідальний уряд».

В серпні 2012 р. у співавторстві з Леонідом Мартинюком Боріс Нємцов презентував доповідь «Життя раба на галері. Палаци, яхти, автомобілі, літаки та інші аксесуари». Автори доповіді зробили висновок: Путін маніакально хапається за владу через нечуване багатство та імператорську розкіш, до яких звик, а спосіб життя в Путіна можна спів ставити хіба з шейхами Перської затоки.

Під час Помаранчевої революції Борис Нємцов став одним із небагатьох російських політиків, які її підтримували. Він кілька разів відвідував Київ, виступав на мітингах. З лютого 2005 р. до жовтня 2006 р. був радником Президента України. За словами Бориса Нємцова, його поради Вікторові Ющенку «не можна було назвати доленосними, але робив, що міг».

Рік тому різко розкритикував режим Кремля за його політику щодо України. Він – учасник конгресу «Україна – Росія: діалог», який відбувся в квітні 2014 р. у Києві, а в вересні підписав звернення з вимогою «припинити агресивну авантюру: вивести з території України російські війська та припинити пропагандистську, матеріальну і військову підтримку озброєним прихильникам «ДНР» і «ЛНР».

28 лютого 2015 р. Президент України Петро Порошенко заявив: «Борис задекларував, що має оприлюднити переконливі докази участі російських Збройних сил в Україні. Хтось дуже цього боявся. Борис не боявся, кати боялися. Вони його і вбили… Нємцов був великим другом України і великим патріотом Росії».

Якось Нємцов сказав: «У нас специфическая страна, на неё распространяются мистические законы, и у многих людей есть мнение, что пока Ленина не похоронять – ничего хорошего в России произойти не может».

А ось фраза з заяви офіційного представника Слідчого комітету РФ Владіміра Маркіна: «Фигура Немцова могла стать своеобразной сакральной жертвой для тех, кто не гнушается никакими методами для достижения своих политических целей...»

Ясно одне: доки «сакральний» Путін у Кремлі, ніхто винних у вбивстві російського опозиціонера Боріса Нємцова не знайде. Хто ж буде розслідувати справу так, аби її ниточки привели до клубка, що в Кремлі?

Ось така вона, російська рулетка…

Володимир ДАНИЛЮК.

   • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%