Ухилянт не розкаявся

Ухилянт не розкаявся


Волинянин, який проігнорував повістку та не прибув до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки для відправлення на військову службу, отримав три роки позбавлення волі. Але про скоєне не шкодує…


Як йдеться у вироку Ківерцівського міськрайонного суду, 25 липня військово-лікарська комісія визнала Вадима Я. придатним до військової служби, – пише портал Zaxid.net.


Громадянин мобілізаційного віку отримав повістку, в якій зазначалось, що за 27 липня 2023 року він повинен прибути до пункту збору для подальшого проходження військової служби. Однак, обвинувачений так і не прибув у визначене місце. 


На судовому засіданні, яке відбулося 20 листопада ц. р., обвинувачений визнав провину та пояснив, що не прийшов до пункту збору свідомо, оскільки не хоче воювати:


«Не має бажання виконувати обов’язок, передбачений ст. 65 Конституції України, оскільки хвилюється за власне життя. Має намір створити сім’ю».


Про громадянина відомо, що він уродженець с. Звірів Луцького району, працює водієм, за місцем проживання має позитивні характеристики, раніше судимостей не мав.


«Також у чоловіка є волонтерське посвідчення, однак, як саме він допомагав ЗСУ, в вироку не уточнюється. Прокурор також виділяв пом’якшуючою обставиною каяття чоловіка, однак, суддя Юлія Сіліч дійшла до висновку, що обвинувачений про скоєне насправді не шкодує», – деталізує портал ВСН.


«Суд вважає, що обвинувачений не проявив будь-яких ознак наявності у нього осуду своєї поведінки чи якогось бажання виправити ситуацію, що склалася. Натомість, на переконання суду, обвинувачений демонстрував байдужість до свого вчинку та його наслідків. Наявність волонтерського посвідчення не може свідчити про істотне зниження суспільної небезпечності діяння», – зазначила суддя в заключному документі.


Вадима Я. визнали винним у порушенні ст. 336 ККУ (ухилення від призову за мобілізацією у військовий час) та призначили йому мінімальне за цією статтею покарання – три роки позбавлення волі.


Підсудний має право оскаржити вирок суду першої інстанції.


Світлана КОМА.

На фото порталу «Судова влада України»: споруда Ківерцівського районного суду.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%