Повернути наш корвет!

Повернути наш корвет!

Минулого року Росія нахабно вторглася в український Крим, прибрала до рук державне майно України, продовжує забирати чуже, називаючи свій злочин «націоналізацією».

Сумна доля і нашого корвета, котрий уже самою назвою доводить приналежність до Луцька. «Волинська газета» неодноразово піднімала цю проблему, яку Україна має і повинна вирішувати на державному рівні (лише у попередньому номері – від 26 лютого ц. р. – на сторінках тижневика була опублікована резонансна стаття «Історія канонічного христопродавця»).

Тож за пропозицією громадської організації «Форум українських журналістів», котру очолює головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк, під час нещодавнього сесійного засідання у міській раді позафракційний депутат Богдан Шиба озвучив запит, адресований голові Волинської облдержадміністрації Володимирові Гунчику, де сказано: корвет «Луцьк», який перебуває у полоні російсько-терористичних військ, необхідно повернути до місця тимчасового базування ВМСУ в Одесі!

У запиті Богдан Павлович також зазначає, що громада Луцька впродовж тривалого часу надавала шефську допомогу корвету ВМСУ «Луцьк». Цитуємо: «Проте 20 березня 2014 р. капітан корабля – капітан III рангу Сергій Макеєв не вжив жодних заходів для виведення судна у відкрите море, внаслідок чого «Луцьк» був захоплений російськими військами. Капітан Макеєв із більшістю екіпажу перейшов на службу в ВМФ РФ, стосовно нього військовою прокуратурою відкрито кримінальне провадження».

Як зазначив Богдан Шиба, екіпаж судна повинен і надалі формуватися із волинян, що виключить можливість зради.

«Виходячи з вищенаведеного, керуючись вимогами частини 7 статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», прошу Вас звернутися до найвищого керівництва України з клопотанням стосовно вжиття заходів для повернення корвета «Луцьк», який перебуває у полоні російсько-терористичних військ, до місця тимчасового базування ВМСУ в Одесі», – сказано у запиті.

А якщо агресор відмовиться повертати наше майно, то громадська організація «Форум українських журналістів» та благодійний фонд «Останній солдат» – ініціатори цього звернення – розпочнуть акцію з вимогою розірвання договорів оренди з банківськими установами РФ, які функціонують на території нашого міста.

Запит Богдана Шиби колеги підтримали значною більшістю.

І далі буде. Однозначно! У цієї історії має бути продовження. Це справа честі українців! Тим більше, що рік тому Луцький міський голова Микола Романюк телефоном закликав капітана Макеєва зберегти корабель, але майор зрадив військовій присязі та віддав «Луцьк» на поталу ворогам.

Світлана ДУМСЬКА.

На фото: у 2013 р. делегація з Волині відвідала корвет «Луцьк» до Дня військово-морського флоту України. 


Богдан Шиба вимагає повернення бойового корабля.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%