Хто приручив «зеленого змія»?

Хто приручив «зеленого змія»?


У сусідній Польщі розгорнулася кампанія щодо боротьби з давніми традиціями, коли для заспокоювання дитини дорослі застосовували спиртні напої. Тепер відомо, що це – прямий шлях до алкоголізму.

Що в Польщі проблема алкоголізму набула загрозливих масштабі, це очевидний факт. Тому влада та громадськість усерйоз взялися за профілактику цього важкого захворювання. Вважається, що шлях до «зеленого змія» закладається ще в утробі матері.


Фахівці встановили, що чимало поганих звичок передалося нинішньому поколінню від попередніх. Як пише газета «Кurier Lubelski», в польській традиції, особливо в міжвоєнний період 1921-1939 рр., було невиправдане застосування алкоголю щодо дітей.


Лікарі нагадують, що під час вагітності жінкам категорично заборонено вживати будь-які спиртні напої, навіть пиво. Так само шкідливо для немовлят, коли для «заспокоювання» «вредної» дитини в її ротову порожнину  вкладали намочений у горілці чи вині хліб або булку.


У подальшому, як визначили дослідники, навіть не однолітки з вулиці, а саме батьки чи дідусі були першими, хто спонукав дітей до вживання спиртного…


Ну, а далі екперименти перетворювалися на звичку і хворобу. І проблема хронічного алкоголізму вже почала турбувати польське суспільство, котре й розпочало просвітницьку антиалкогольну кампанію.


А що у Франції недавно довели здатність дитини засвоювати рідну мову ще в утробі матері (з різних текстів плід реагував найактивніше на мову, якою спілкується мати), то підхід сусідів-поляків до боротьби з пияцтвом та алкоголізмом вартий уваги. Бо й чимало українців, чого гріха таїти, вже давно в лабетах «зеленого змія»…


Світлана КОМА.

На фото газети «Кurier Lubelski»: польські плакати періоду 1921-1939 рр.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%