Міжнародна акція

Міжнародна акція

Проти насильства

Благодійний фонд «Рокада» традиційно долучився до Міжнародної акції «16 днів проти насильства», що кожного року проходить у період із 25 листопада до 10 грудня та привертає увагу до проблеми подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Культурно-освітні заходи, а також ініціативи спортивного та соціального спрямування проходять в кожному із 11 осередків Фонду під загальнимгаслом «Сміливі знати: це – насильство». Так, 26 листопада наш осередок організував показ вистави «Пʼять Пісень Полісся» за п'єсою сучасної української драматургині Людмили Тимошенко. Луцький незалежний театр «ГаРмИдЕр» відтворив п’ять реальних історій, що трапились на українському Поліссі за останні 100 років. У виставі показали вади, які люди приховують в собі, проте бачать в інших. Актори розповіли про часи війни, які пробуджують темний бік свідомості. Ці п'ять історій – це проживання українцями травм тоталітарного минулого. Вистава відбулася у форматі театру 360 градусів, тому впродовж усього спектаклю актори взаємодіяли із глядачами. 

– Ми зупинили свій вибір саме на такій постановці, оскільки вона яскраво демонструє масові прояви психологічного, фізичного та економічного насильства над особистістю, зокрема, над жінками, – пояснила Ольга Звенигородська, фахівчиня напряму гендерно зумовленого насильства волинського осередку благодійного фонду «Рокада». – Як багаторічні партнери Агентства ООН у справах біженців, ми розділяємо ініціативу Генерального секретаря ООН «Об’єднатись (UNiTE) для подолання насильства щодо жінок до 2030 року». Йдеться про глобальні дії для підвищення обізнаності, посилення адвокації, обміну знаннями та інноваціями, щоб раз і назавжди покінчити з насильством щодо жінок.

Олена КУЗЬМИЧ.

На фото авторки: сцена з вистави.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%