Замість мобілізованих – рекрути?

Замість мобілізованих – рекрути?


Британське видання The Guardian повідомляє, що український уряд планує змінити практику призову на військову службу, про зміни оголосять уже цього тижня. Що зміниться?


Як повідомляє портал «Українська правда» з посиланням на впливову британську газету, зміни включатимуть використання комерційних рекрутингових компаній для проведення більш цілеспрямованого призову. Призовники зможуть обирати напрями служби, які відповідають їхнім навичкам.


Секретар РНБО Олексій Данілов сказав закордонному виданню, що армія співпрацюватиме з двома найбільшими кадровими компаніями України, щоб виявити людей з конкретними навичками, а також відмовити кваліфікованих українців, які хочуть допомогти армії, але не хочуть йти на фронт, від спроб ухилитися від призову.


«Мобілізація стане більш гнучкою, будуть оголошені ті спеціальності, які потрібні, і люди зголошуватимуться на конкретну посаду. Наприклад, їм потрібні зварювальники або слюсарі і так далі», – сказав Олексій Данілов.


Як приватні рекрутингові фірми співіснуватимуть із державними Територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки (воєнкоматами), на яких умовах набиратимуть рекрутів і чим їхні права та обов'язки відрізнятимуться від мобілізованих солдатів та офіцерів, наразі невідомо.


Але раніше Президент України Володимир Зеленський поставив чітке завдання навести лад як у системі призову на строкову військову службу та звільнення з неї в період війни, так і в мобілізації, визначивши граничний термін перебування у Силах оборони, насамперед – ЗСУ.


А що в Україні справді хочуть представити новий законопроєкт про мобілізацію й демобілізацію, публічно підтвердив очільник фракції «Слуга народу» Давід Арахамія, який зазначив, що тривають консультації з військовими та обговорення у Комітеті з питань нацбезпеки Верховної Ради України.


Перелік питань, яких стосуватиметься цей законопроєкт:


військові, які воюють два роки без ротації;


люди з інвалідністю 1 та 2 групи, які не можуть демобілізуватися;


повернені з полону воїни не мають можливості демобілізуватися;


онкохворі військові, які обмежено можуть виконувати завдання;


врегулювання питання з призовним віком та звільнення строковиків, які продовжують військову службу з 24 лютого 2022 року.


Які ініціативи з цього переліку буде реалізовано, покаже найближче майбутнє.


Сергій ШРАМЧУК.

На фото телеканалу «Факти ICTV»: мобілізовані військовослужбовці Сил територіальної оборони ЗСУ. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%