Через Волинську митницю ввезли майже 425 тисяч тонн благодійних пожертв

Через Волинську митницю ввезли майже 425 тисяч тонн благодійних пожертв

Від березня 2022 року по цей час, згідно з вимогами Постанови КМУ №174 "Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану", волинські митники оформили майже 55 тисяч декларацій про визнання вантажів гуманітарною допомогою. За ними в Україну було ввезено майже 425 тисяч тонн благодійних пожертв від донорів з усього світу. 
Про це інформують у Волинській митниці.
Серед них - понад 26 тисяч транспортних засобів, отримувачами яких стали військові чи правоохоронні формування, що беруть участь у відсічі російській збройній агресії.
Волинська митниця фіксує у пам'яті цю статистику, адже згадана постанова з опівночі 1 грудня 2023 року втратить чинність. На зміну їй прийде новий механізм пропуску та обліку гуманітарної допомоги, передбачений у Постанові КМУ від 5 вересня 2023 року № 953 (зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 20 листопада 2023 року №1216 "Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо реєстрації та обліку гуманітарної допомоги та її отримувачів у період воєнного стану").
Передусім митники звертають увагу волонтерів, що форма декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, зміниться. Нова форма доступна у законодавчій базі
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/953-2023-%D0%BF#n19
При цьому до 31 березня 2024 року встановлено перехідний період, протягом якого декларацію можна подавати без зазначення унікального коду гуманітарної допомоги, який надається автоматизованою системою реєстрації гуманітарної допомоги.
Наш кор.
Фото ілюстративне

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%