Як депутат із депутатами… воював

Як депутат із депутатами… воював


У бюджеті Луцької громади на 2024 рік передбачили мінімум 500 мільйонів гривень для допомоги ЗСУ. Також на армію планують спрямувати всі кошти з вільних залишків, сума яких стане відомою 15 січня 2024 року. Але на сесійному засіданні 29 листопада відбулися дуже резонансні події…


На сесії Луцької міської ради 29 листопада ц. р. депутати розглядали питання про формування бюджету Луцької громади на 2024 рік. На ньому побували колеги з ІА «Волинські новини» т а ІА «Конкурент», інших масмедіа. І ось що зафіксували.


Відповідно до проєкту рішення, не менше ніж 500 млн грн передбачили на закупівлю необхідної техніки військовослужбовцям і не менше як 50 млн грн на будівництво ветеранського хабу. Проєкт рішення готували спільно з представниками громадської ініціативи «Спочатку дрони, потім бруківка», також узгодили співпрацю в напрямку забезпечення військовослужбовців на майбутнє.


Документом передбачено, що всі вільні залишки бюджету, сума яких поки невідома, також спрямують на ЗСУ. Також вирішено, що у 2024 р. у м. Луцьку не проводитимуть жодних ремонтів, крім критично важливих.


«Окрім представників громадськості, на сесію прийшов чинний депутат облради та військовослужбовець Андрій Козюра. Взявши слово, він почав дорікати депутатам в буцімто недостатній підтримці військових. На що Луцький міський голова Ігор Поліщук зауважив, що місто за витратами на ЗСУ серед інших обласних центрів посіло шосте місце, водночас отримавши найменше військового ПДФО. Попереду – тільки міста-мільйонники. Також Луцьк посів третє місце з кінця за витратами на благоустрій, адже інші міста України витратили на такі цілі в рази більші суми.


Прорвавшись через турнікети поста охорони, Андрій Козюра з кількома іншими людьми у військовій формі, зайшов у службовий кабінет Луцького міського голови Ігоря Поліщука, а потім отримав можливість як депутат облради донести свою позицію у виступі від трибуни», – повідомляє ІА «Волинські новини».


Він запропонував у бюджеті міста запланувати на 2024 рік не 500 млн грн, а 1,5 млрд грн на підтримку ЗСУ.


«Ви можете провести тендер на ремонт дороги, а на дрони чомусь ні. Росіяни сильніші, у нас одиниці дронів, ми думаємо, зіб'ють ворожий дрон чи ні. 900 мільйонів лежать на спецрахунках міської ради, чому вони не використані?», – дорікнув владі Андрій Козюра, слова якого наводить ІА «Конкурент».


А потім Андрій Козюра вирішив налякати присутніх «радикальними діями».


«Якщо ви нас не почуєте, то чекайте в гості. З більш радикальними пропозиціями і більшою чисельністю», – заявив молодший сержант.


У відповідь командир батальйону оперативного реагування «Луцьк» та депутат міськради від партії «Слуга народу» Роман Бондарук  уточнив, чи ці слова – погроза депутатам? На що Андрій Козюра відповів:


«Це лише мої слова!».


Що може означати така відповідь, невідомо.


Директорка департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова у виступі від трибуни  пояснила, що 1,5 млрд грн замість 500 млн грн гарантувати нереально, адже більшу частину бюджету громади становлять захищені видатки, як-то утримання шкіл, садків, лікарень, сплата енергоносіїв, розчистка вулиць, інші обов’язкові видатки тощо. Лише після цих обовʼязкових платежів буде відома сума залишків на рахунках, які можна буде спрямувати на ЗСУ, крім гарантованих 500 млн грн.


«1,5 мільярди гривень немає з чого передбачити фізично», – наголосила Лілія Єлова.


Андрій Козюра, який і сам був депутатом міської ради не одну каденцію, вочевидь, про це добре знав, проте продовжував вигукувати зауваження та претензії. Проте коли депутатка міської ради Алла Доманська поцікавилась у Андрія Козюри, скільки коштів виділила на підтримку ЗСУ Волинська обласна рада, депутатом якої він є, відповісти на це запитання він не зміг. Та заявив, що до розподілу коштів депутати Волиньради буцімто не мають відношення.


«Я розумію, що нам треба витрачати якомога більше коштів на ЗСУ, але фактично половина бюджету міста – це занадто велика сума. Зважаючи навіть на те, що в державному бюджеті цей відсоток набагато менший. Давайте знайдемо компромісну суму, бо 1,5 млрд – це трохи забагато. Ви (звертається до Андрія Козюри, – ВН) сьогодні вдалися до маніпуляцій, узагальнюючи нас всіх, але я зараз говорю як дружина військового, який перебуває у зоні бойових дій, тому я дозволяю собі такі висловлювання», – зазначила Алла Доманська.


Ігор Поліщук зауважив, що, відповідно до проєкту рішення, всі вільні залишки коштів з бюджету в обовʼязковому порядку спрямують на допомогу ЗСУ, і ця сума може бути навіть більшою, ніж 1,5 млрд. Але остаточні цифри будуть відомі лише після 15 січня, коли будуть сплачені всі обовʼязкові платежі. Відтак зараз запланувати гарантовану суму в 1,5 млрд просто неможливо.


«Ми зараз передбачимо не менше ніж 1,5 млрд, але по факту залишків може бути набагато менше. 15 січня ми отримаємо інформацію про залишки і лише тоді визначимо точну суму. Бо якщо сьогодні передбачимо 1,5 млрд, а їх не матимемо, то нам скажуть: «ви нас обманули», – резюмував Ігор Поліщук. Та додав, що саме тому в проєкті рішення передбачили мінімум 500 мільйонів плюс всі вільні залишки на ЗСУ.


Також він наголосив, що 30 листопада відбудеться зустріч з волонтерами та всіма охочими долучитись до покращення роботи міської ради в питаннях взаємодії з військовослужбовцями.


Під час голосування депутати не підтримали пропозицію Андрія Козюри, зважаючи на нереалістичність її виконання. Натомість обранці громади проголосували за те, аби виділити мінімум 500 мільйонів, а також спрямувати усі вільні залишки на ЗСУ, сума яких буде відома після 15 січня.


Після цього Андрій Козюра почав кричати в зал депутатам, щоб вони записувались в піхоту, «аби було більше сміливості тиснути правильно кнопку».


«Проте сам Андрій Козюра, який числиться чинним військовослужбовцем, чимало часу перебуває де завгодно, але не там, куди відправляє депутатів. Відповідно до його сторінки у Фейсбуці, останнім часом він чимало часу проводить у Луцьку, Києві та інших нефронтових містах, відвідуючи світські та благодійні заходи. Також, зі слів очевидців, депутата-військовослужбовця неодноразово помічали в луцьких ресторанах та барах»,  – зазначили в ІА «Волинські новини».


Видання також нагадало, що, відповідно до статті 5 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», військовослужбовці не мають права займатися партійними справами під час перебування на військовій службі. Проте молодший сержант Андрій Козюра не просто член партії, а й діючий очільник обласного осередку ВО «Батьківщина», парламентської партії, яка фінансується з Державного бюджету України.


Емоційні випади депутата Волинської облради прокоментував депутат Луцької міськради та очільник батальйону оперативного реагування «Луцьк» Роман Бондарук.


«Ви вважаєте правильним, щоб під погрозами, під дулом автомата депутати приймали будь-яке рішення? Я вважаю, що це неправильно. Сьогодні наше завдання – в дискусії знайти оптимальне рішення. Якщо Андрій Григорович хоче позмагатися зі мною в силі, я запрошую його в зал. І ми з’ясуємо, хто сильніший.


Сьогодні я в такому віці, який дозволяє дискутувати, а не погрожувати, не закривати рот. Я можу говорити про будь-які речі, які стосуються міської ради. Про бюджет, про ЗСУ. Але ображати мене і людей, які служать у моєму підрозділі... Я закликаю активістів: прийдіть і подивіться, що в нас робиться. Не Андрію Григоровичу і кільком солдатам вирішувати: де служити, що робити і кому бути в окопах. Для цього в нас є Генеральний штаб, ТЦК і військова адміністрація.


Сьогодні ми бачили чистої води маніпуляцію. І я не боюся говорити. Мене не залякають ні він, ні ті люди, які з ним прийшли. Я знаю багатьох із них особисто.


Колеги, ми маємо припинити будь-які маніпуляції і погрози в цьому залі. Істина може народитися тільки в дискусії», – звернувся до депутатів керівник добровольчого формування, виступ якого цитують в ІА «Волинські новини».


Сергій ШРАМЧУК.

На фото ІА «Волинські новини»: виступ молодшого сержанта, депутата облради Андрія Козюри на сесії Луцької міської ради.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%