Обшуки в Почаївській лаврі

Обшуки в Почаївській лаврі


Служба безпеки України проводить слідчі дії на території Почаївської Успенської лаври російської православної церкви в Україні (офіційна назва «українська православна церква» (московського патріархату). – ред.). Обшуки проходять у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва Лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті.


За даними слідства, представники Почаївської лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій ображали національну честь та гідність іудеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ.


«Крім того, у цьому дописі клірики УПЦ (МП) поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від росії.


Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила наявність у тексті інтернет-публікації висловлювань, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та ненависть», - зазначає пресслужба СБУ.


У межах кримінального провадження за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.


«Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.


Комплексні заходи проводять співробітники СБУ в Тернопільській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури», - наголошується.


Слід зазначити, що до Почаївської Успенської лаври російської православної церкви в Україні (офіційна назва «українська православна церква» (московського патріархату). – ред.) щороку їздить значна кількість православних паломників із Волині.


Намісник Лаври - митрополит Володимир (справжнє ім'я Віорел Мороз, 1959 р. н., уродженець с. Молодія Глибоцького району Чернівецької області.


Світлана КОМА.

На фото пресслужби СБУ: слідчі дії в Почаївській лаврі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%