Сувора відповідальність за порушення вимог «Комендантської години»

Сувора відповідальність за порушення вимог «Комендантської години»


9 грудня 2023 року прийняла за основу законопроєкт, яким нарешті буде встановлено міру відповідальності для порушників обмежень «Комендантської години». Чому так довго тягнули з нововведенням воєнного часу і як каратимуть порушників?


Насамперед, слід зазначити, що 233 парламентарі проголосували за законопроєкт № 10195, що передбачає притягнення громадян до адміністративної відповідальності за порушення комендантської години, лише за основу. Має відбутися ще одне голосування, і вразі позитивного результату, проєкт стане обов'язковим для виконання нормативно-правовим актом.


Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, за порушення «Комендантської години» передбачається накладення штрафу на громадян від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 8 500 до 17 тисяч гривень.


За умови повторного правопорушення протягом року, зазначає «Суспільне», сума штрафу подвоюється і становить для громадян від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 17 до 34 тисяч гривень.


Для суб'єктів господарювання (бізнесу) покарання за порушення комендантської години передбачає накладення штрафу на керівника суб’єкта господарювання, фізичну особу-підприємця від трьох тисяч до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 51 до 102 тисяч гривень.


У разі повторного правопорушення штраф від 102 до 204 тисяч гривень.


Слід нагадати, що наразі на Волині та в більшості інших областей України «Комендантська година» триває від 00.00 до 05.00. Щоб пересуватися в цей час, потрібна перепустка спеціального зразка.


Ольга ДАНИ ЛЮК.

Ілюстративне фото порталу «Калуш».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%