Волинська обласна державна адміністрація Розпорядження №49

Волинська обласна державна адміністрація   Розпорядження №49


10 лютого 2015 р.                           м. Луцьк   

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян.    

Зареєстровано в головному управлінні юстиції у Волинській області

16 лютого 2015 р. №3/1413.

Відповідно до статей 2, 6, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», рішень обласної ради від 21 листопада 2014 р. №31/7 «Про Регіональну цільову програму соціального захисту населення на 2015-2018 рр.» та від 23 січня 2015 р. №32/7 «Про обласний бюджет на 2015 р.»:

1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян.

2. Зобов’язую:

1) юридичний відділ апарату обласної державної адміністрації (В. Потапенко) зареєструвати це розпорядження в Головному управлінні юстиції у Волинській області;

2) відділ інформаційної політики обласної державної адміністрації (С. Головачук) оприлюднити розпорядження у засобах масової інформації.

3. Це розпорядження набирає чинності після його державної реєстрації з дня оприлюднення.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації С. Мишковець.

 

Володимир ГУНЧИК, голова облдержадміністрації.

 

Затверджено

Розпорядження голови

обласної державної адміністрації 

10 лютого 2015 р. №49

Зареєстровано

в головному управлінні юстиції

у Волинській області

16 лютого 2015 р. №3/1413

Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян

І. Загальні положення.

1. Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян (далі – Порядок), розроблений на виконання Регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2015-2018 рр., затвердженої рішенням обласної ради від 21 листопада 2014 р. №31/7.

2. Порядок регулює механізм надання з обласного бюджету одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян, передбаченим Регіональною цільовою програмою соціального захисту населення на 2015-2018 рр.

3. Головним розпорядником коштів, що надаються згідно з цим Порядком, є департамент соціального захисту населення облдержадміністрації  (далі – департамент). Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є комунальна установа «Центр по здійсненню соціальних виплат» (далі – Центр).

ІІ. Умови надання одноразової грошової матеріальної допомоги.

1. Для отримання одноразової грошової матеріальної допомоги (далі – допомога) особа письмово звертається до органів державної влади, місцевого самоврядування з відповідною заявою, до якої додає: довідку про склад сім’ї, довідку про доходи всіх членів сім’ї за останні шість місяців, довідку з лікувального закладу про необхідність лікування (за потреби), довідку про пожежу (за потреби), документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції (за потреби) та згоду на обробку та використання персональних даних.

2. Допомога надається громадянам, які проживають у селах, селищах та містах області.

3. Допомога надається громадянам на проведення медичних операцій; особам, які потребують довготривалого та дороговартісного лікування (у тому числі за межами області); особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха; особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції або членам сім’ї такої особи; в інших особливих обставинах.

4. Допомога надається у таких розмірах:

– громадянам на проведення медичних операцій, довготривалого лікування, особам, які потерпіли внаслідок пожежі, стихійного лиха – до п’яти прожиткових мінімумів у розрахунку на особу, яка втратила працездатність, установленому на день звернення;

– громадянам, які потребують дороговартісного лікування, на проведення складних медичних операцій (у тому числі за межами області), особам, які внаслідок пожежі або стихійного лиха втратили житло – до десяти прожиткових мінімумів у розрахунку на особу, яка втратила працездатність, установленому на день звернення;

– особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, для проведення лікування та реабілітації  – до п’ятдесяти прожиткових мінімумів у розрахунку на особу, яка втратила працездатність, установленому на момент звернення.

5. Допомога іншим категоріям громадян відповідно до заходів  Регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2015-2018 рр. надається згідно з первинними списками управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад.

ІІІ. Порядок надання грошової матеріальної допомоги.

1. Звернення громадян про надання допомоги надсилаються органами державної влади та місцевого самоврядування на розгляд Центру.

2. Центр надсилає запит на проведення обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника та його сім’ї відповідним райдержадміністрації, виконкому міської (міст обласного значення) ради за місцем його проживання для підготовки пропозиції з визначення обсягів допомоги.

З метою оперативного розгляду звернень громадян запити щодо проведення обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника та його сім’ї надсилаються електронною поштою безпосередньо управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад та департаменту соціальної політики Луцької міської ради.

3. Пропозиції райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад щодо розміру одноразової грошової матеріальної допомоги з матеріалами розглядаються комісією з питань надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам області облдержадміністрації (далі – Комісія). Склад Комісії та Положення, що регламентує її діяльність, затверджується розпорядженням голови облдержадміністрації. 

За результатами розгляду звернень громадян Комісією приймається рішення щодо надання (або відмови у наданні) допомоги та її обсягу, яке оформляється протоколом.

4. Допомога надається заявнику один раз на рік.

5. Комісія має право приймати рішення про надання допомоги без особистих звернень громадян відповідно до заходів Регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2015 – 2018 роки, визначених підпунктами 3) – 7) пункту 2 розділу VІІ цієї Програми, наступним категоріям громадян:

– жителям області, яким виповнилося 100 і більше років;

– ветеранам ОУН-УПА;

– родинам, які втратили синів в Афганістані, та інвалідам війни в Афганістані І групи;

– сім’ям працівників органів внутрішніх справ області, які загинули під час виконання службових обов’язків;

– сім’ям осіб, які загинули під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. до 21 лютого 2014 р.

6. Розмір допомоги визначається, виходячи із суми коштів, затверджених в обласному бюджеті на реалізацію заходів Регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2015-2018 рр.

7. Виплата грошової допомоги здійснюється після прийняття рішення про призначення допомоги та надходження коштів на рахунки Центру.

ІV. Виплата допомоги.

1. Видатки, пов’язані з наданням допомоги, здійснюються у межах коштів обласного бюджету, передбачених на цю мету.

Реєстрація зобов’язань, фінансування видатків, пов’язаних з наданням допомоги, та проведення таких виплат громадянам здійснюються у межах асигнувань відповідно до помісячного розпису видатків обласного бюджету.

2. Виплата допомоги здійснюється шляхом поштового переказу або перерахуванням коштів на особисті банківські рахунки заявників.

3. Центр забезпечує повідомлення одержувачів про порядок виплати допомоги.

4. У випадку смерті заявника призначена допомога членам сім’ї та рідним заявника виплачується згідно з чинним законодавством.

V. Звітність.

Фінансова звітність про використання коштів складається  і  подається в установленому порядку.

О. ГОБОД,

директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%