85 років тому Жіноча тема

85 років тому  Жіноча тема

На фото: плакат К. Рогова (на слова В. Маяковського), 1930 р.

60 років тому

«Лимерівна» по Мирному

Виповнилося 35 років із дня смерті видатного українського письменника Панаса Мирного. Його ім’я присвоєне вулиці в Полтаві, середнім школам у Полтаві та Миргороді, обласній дитячій бібліотеці та низці інших культурно-просвітницьких закладів України. А на кіноекранах республіки демонструвався фільм «Лимерівна», випущений українською студією за однойменною п’єсою Панаса Мирного.

(«Литературная газета», 1955 р.)

15 років тому

Весна: інфляція росте

Високі темпи інфляції в січні-лютому 2000 р. пояснюються перевищенням дефіциту Держбюджету і грошової бази наприкінці 1999-го, сказав міністр економіки Сергій Тигіпко. Він також заявив, що уряд поки не вдаватиметься до якихось зусиль щодо стримування інфляції. «Ми все-таки дочекаємося березня. Вважаємо, що в цьому місяці ця тенденція вже видихнеться», – зазначив міністр економіки.

Скасовано смертну кару

Верховна Рада законодавчо скасувала в Україні смертну кару. Натомість найвищою мірою покарання відтепер буде довічне ув’язнення. Отож, наша держава виконала своє зобов’язання перед радою Європи, яке було чи не основним каменем спотикання між РЄ та Україною. Однак РЄ дозволяє державі позбавити людину життя за дії, що здійснюються під час війни чи її неминучої загрози.

(«Досвітня зоря», 2000 р.)

10 років тому

Ми вірили, що несемо визволення

Щороку у лютому пошуковці Мокрецької школи, що у Турійському р-ні, зустрічаються з воїнами-інтернаціоналістами. Цього разу вони запросили голову районної організації Спілки ветеранів Афганістану Володимира Пономарьова. Учнів особливо цікавило ставлення мирного населення до радянських солдатів. «Досі важко зрозуміти, чому після квітів наші воїни отримували кулю в спину, адже ми думали, що несемо визволення приниженим», – відповідав задумливо колишній офіцер.

(«Досвітня зоря», 2005 р.)

5 років томуПодарунки від Скрябіна

У День 8 Березня в залі засідань Луцької міської ради під головуванням мера Богдана Шиби відбувся незвичайний захід «Мистецтво з любов’ю та турботою». Його незвичайність полягає не лише в тому, що участь у ньому взяли дітки з особливими потребами, а в тому, що долучився до нього відомий шоумен Андрій Кузьменко, лідер гурту «Скрябін». Концерт саме цієї групи із львівським симфонічним оркестром мав відбутися в обласному центрі 8 Березня. Запрошення отримало чимало неповносправних діток, і це стало для них неабияким подарунком. Не менше тішилися вони і від фотосесії зі співаком.

На фото «Волинських новин»: Андрій Кузьменко і Богдан Шиба, 2010 р.

(«Волинська газета», 2010 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%