Якщо «пропав» голос

Якщо «пропав» голос


Під час респіраторних вірусних захворювань дуже часто голос або хрипне, або взагалі зникає. Як із цим боротися?

Відповідає завідувач Луцького міського відділення екстреної медичної допомоги №1 Ярослав ГОРОДЬ:

– Хрипота або й повна втрата голосу може бути викликана вірусною інфекцією (це в більшості випадках). Але є й інші причини гострого ларингіту: наявність збудників дифтерії і  проблеми з голосовими зв’язками (особливо це стосується артистів, ораторів, учителів, а також людей старшого віку).

Залежно від причин підбираємо й різні методи лікування. Так, якщо ларингіт спровокований вірусною інфекцією, горло треба якомога частіше полоскати відварами ромашки, шавлії, солодки, чебрецю, мати-й-мачухи. А потім заприскати препаратами місцевої дії: інгаліпт, ларинал, ангінал, біопарокс.

– Якщо гостра форма ларингіту, необхідно до вже загаданих препаратів підключити антибактеріальні ліки, наприклад, давно перевірений амоксицилін.

Нерідко захриплість голосу поєднується із сухим деручким кашлем. У такому разі рекомендуються бронхолітики, тобто препарати, які розріджують мокроту  і сприяють її виведенню.

При алергічному ларингіті необхідно приймати антигістамінні протиалергійні препарати (супрастин, лоратадин і подібні), а в екстрених випадках – глюкокортикостероїди (преднізолон, дексаметазон).

– Трапляється навіть, що під час ларингічного кашлю пацієнт починає задихатися, як при астмі. В такому разі необхідно негайно викликати лікаря.   Доки «швидка» їхатиме, зробити парову інгаляцію і вдихати тепле вологе повітря.

Та й коли нема загрози життю, інгаляції не завадять. Зокрема, можна використовувати соляно-содову суміш чи у гарячу воду додати декілька крапель евкаліптової олії і вдихати її випари протягом 15 хв.

Хороший ефект для відновлення голосу повинні дати зігріваючі компреси з додаванням горілки, які прикладаються на шию.

А от вживати алкоголь і тим більше – курити під час ларингіту категорично заборонено. Так само, до речі, як і перебувати у прокуреному приміщенні або на вулиці, коли холодно й туман.

Бажано не розмовляти протягом кількох днів і пити теплі рідини. Зокрема, добре допомагає молоко з мінеральною водою «Боржомі» (змішувати 1:1) з додаванням двох чайних ложок меду.

Помічними фізпроцедурами є також електрофорез, УВЧ і лазеротерапія.

Однак, даючи поради читачам «Волинської газети», вкотре нагадаю: ларингіт лікується приблизно 5-7 днів. І якщо ви не бачите позитивних зрушень, не гайте з викликом сімейного лікаря. Адже утрата голосу може свідчити про більш серйозні захворювання і зволікати з їх лікуванням украй небезпечно.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%