Кабінет Міністрів України

Кабінет Міністрів України

Інформаційний дайджест новин за 27 грудня 2023 (www.kmu.gov.ua )

Денис Шмигаль: 3,3 млрд грн будуть розподілені регіонам на утримання шкіл та лікарень

«Кошти отримають низка громад у 24-х регіонах країни. Очікуємо від влади на місцях ефективного використання цих коштів», — наголосив очільник Уряду.

Крім цього, окремою постановою Кабінет Міністрів передбачив субвенцію громадам для матеріально-технічного оснащення викладання в школах предмету «Захист України». 

 

Держава розпочинає виплати українцям, чиє житло було зруйноване росіянами, — Прем’єр-міністр

«Наразі вже згенеровано 1,6 тис. таких сертифікатів. І тепер власники цих сертифікатів можуть через Дію забронювати кошти для купівлі житла. Усі деталі прокомунікує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство цифрової трансформації», — зазначив очільник Уряду.

 

Прем’єр-міністр: Україна виконала ще один структурний маяк програми співпраці з МВФ

Уряд затвердив Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки, чим виконав один зі структурних маяків програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.

«Мета стратегії — посилити фіскальну спроможність держави, адаптувати податкове і митне законодавство до стандартів ЄС, створити стимули для післявоєнного відновлення та економічного зростання», — наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 

Для побутових споживачів ціна електрики й надалі залишиться без змін, — Денис Шмигаль

Уряд ухвалив рішення продовжити дію ПСО на електроенергію до кінця квітня наступного року. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Як і обіцяли, для побутових споживачів ціна електрики й надалі становитиме 2,64 грн за кВт⋅год. Що дозволить не збільшувати навантаження на родинні бюджети під час опалювального сезону», — наголосив очільник Уряду.

 

Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду

Завершується перший зимовий місяць, українська енергетика проходить його успішно.

Вже кілька днів поспіль знижується добовий максимум споживання. Генерації достатньо для забезпечення світла і тепла в оселях українців та для роботи підприємств.

Принагідно дякую свідомим громадянам і бізнесу, які вживали заходів для економії електроенергії в ті дні, коли в цьому була потреба…

 

Ціна на електроенергію для побутових споживачів буде збережена – постанова Уряду

Рішення ухвалено з метою забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів через складну економічну ситуацію внаслідок повномасштабної військової агресії російської федерації.

 

МВС: Змінено строк дії свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів

Кабінет Міністрів України прийняв постанову №828 від 8 серпня 2023 року, а також Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 вересня 2023 року № 743 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 17 березня 2022 року № 194. У зв’язку з цим, скасовано продовження строків дії свідоцтв на перевезення небезпечних вантажів під час дії воєнного стану.

 

Рішенням Уряду виділено 1,74 млрд грн із держбюджету на уроки "Захисту України", - МОН

Кошти спрямують на якісну зміну викладання «Захисту України». Кошти передбачено для підвищення кваліфікації вчителів навчального предмета «Захист України», а також закупівлі засобів навчання та комп’ютерного обладнання для навчальних кабінетів. Рішення допоможе зробити ці уроки більш практико орієнтованими й забезпечити ефективне навчання відповідно до оновленої у вересні 2023 року навчальної програми.

 

МОН щодо рішення Уряду про перерозподіл освітньої субвенції

Рішення Уряду передбачає розподіл резерву освітньої субвенції в розмірі 75,2 млн грн між місцевими бюджетами Волинської, Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернівецької та Чернігівської областей. Мета рішення — виплата заробітної плати педагогічним працівникам у повному обсязі та уникнення імовірної кредиторської заборгованості з оплати праці до кінця 2023 року.

 

МОН: Уряд перерозподілив субвенції на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти у 2023 році

Перерозподілено 6 млн грн субвенції, виділеної Луганській області, на облаштування безпечних умов (укриття) у закладах загальної середньої освіти в Дніпропетровській області.

 

Енергетики відновили електропостачання мешканцям Херсона, знеструмленим після масованого обстрілу

Наразі у Херсоні залишаються без світла близько 4 тисяч клієнтів після попередніх обстрілів. Ще понад 700 абонентів -  без світла внаслідок підтоплення після підриву греблі Каховської ГЕС. В області без напруги 46 населених пунктів.

 

Мінфін: Уряд врегулював збереження строку перебування у спеціальних званнях митникам, які стали на захист України

Рішення Уряду дозволить забезпечити дотримання гарантій митникам, які проходять військову службу, а саме: період служби* буде зараховуватись до строку перебування у спеціальному званні митних органів.

 

Уряд схвалив План заходів, спрямованих на запобігання відмиванню коштів та фінансуванню тероризму на найближчі три роки

Цим рішенням Кабінет Міністрів України визначив основні національні вектори розвитку системи фінансового моніторингу з ключовими напрямами державної політики у цій сфері на найближчі три роки. План заходів сформований за результатами проведеної третьої Національної оцінки ризиків, яка визначила відповідні загрози (уразливі місця) для суб’єктів фінансового моніторингу.

 

Мінцифри: Уряд підтримав положення про інформсистему Нацпрограми інформатизації

Крім того, постанова дасть змогу технічному адміністратору ДП «ДІЯ» розвивати та адмініструвати систему. Упровадження системи надасть змогу зробити проекти інформатизації публічними, а також — формувати аналітичні звіти та статистичні дані. Очікується, що в системі працюватиме понад 41000 юросіб.

 

Уряд затвердив порядок раннього виявлення порушень розвитку у дітей до 4 років

Система раннього втручання передбачає виявлення та профілактику порушень розвитку у дітей, поліпшення їх розвитку, підвищення якості життя, супровід та підтримку сімей з дітьми віком від народження до 4 років та запобігає інвалідизації дітей у майбутньому.

 

Уряд збільшив компенсації роботодавцям за працевлаштування фахівців з числа ВПО і ВПО з інвалідністю

Уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат з двох до трьох місяців роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю. Зміниться і сам розмір компенсацій. Якщо раніше вони виплачувались виходячи із суми 6700 грн на місяць, то відтепер такі компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складатиме 7100 грн, а з 1 квітня – 8000 грн. 

 

Уряд ухвалив низку постанов для додаткової соціальної підтримки громадян під час війни

Уряд прийняв низку постанов, які посилюють можливості для соціальної підтримки пенсіонерів; військових, які перебувають у зоні бойових дій, працівників критичної інфраструктури та інших категорій громадян під час війни.

 

Уряд затвердив Національну стратегію доходів 2024–2030

Важливим завданням для досягнення цієї комплексної мети в рамках Стратегії передбачено створення надійної, прозорої та клієнтоорієнтованої системи у податковій і митній сферах, яка здатна забезпечити довіру громадян та бізнесу до державних інституцій.

 

Курс на зростання продуктивності праці країни: Державна служба зайнятості представила результати роботи за 2023 рік

«Наступний рік буде трансформаційним для держави: ми будемо прибирати несуттєві, другорядні функції і залишати те, що буде розвивати економіку. Для нас важливо знайти спосіб, як збільшити дохідну частину бюджету і стимулювати зростання ВВП. І багато програм, які збільшують продуктивність праці країни, реалізуються саме через Державну службу зайнятості. Якщо у ДСЗ є ідея, яка може призвести до збільшення залученості людей до роботи, залучення жінок, ветеранів, то Мінекономіки стане локомотивом для втілення такої ідеї», - наголосила Юлія Свириденко.

 

Міжнародна фінансова допомога у грудні 2023 року

$ 5 млрд зовнішнього фінансування надійшло до загального фонду Держбюджету України у грудні 2023 року.

 

Інвестиції в агропереробну галузь зростають: в Україні побудують завод з поглибленої переробки сої

Державний банк Ощадбанк уклав з агропромисловим холдингом «Астарта» кредитну угоду для фінансування інвестиційного проекту з будівництва заводу з поглибленої переробки сої. Передбачається, що кредит на розвиток переробки буде виданий на 7 років, а сума кредитування буде становити $60 млн.

 

Держкомтелерадіо: Олег Наливайко вручив дипломи лауреатів премії імені В’ячеслава Чорновола

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко вручив дипломи лауреатів премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики авторам книги «Україна: журналісти на передовій» - заступниці голови Київської організації НСЖУ Аллі Малієнко, завідувачу кафедри соціальної комунікації Інституту журналістики КНУ ім. Т. Г. Шевченка Юрію Бондарю, кандидату філологічних наук, доценту кафедри медіа комунікацій та комунікативних технологій Навчально-наукового інституту міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка Анатолію Яковцю.

 

75,5 млрд гривень банківських кредитів отримали в цьому році аграрії на розвиток господарств

З початку року 13,6 тисячі агрогосподарств одержали 75,5 мільярда гривень банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» 10,5 тисячі агропідприємств профінансовано на 42,4 мільярда гривень.

 

Мінцифри: Запрошуємо інноваторів у галузі енергоефективності до участі в міжнародній програмі

Взяти участь можуть організації та компанії, які зареєстровані й працюють в Україні щонайменше рік, а також мають не менше трьох штатних працівників. Серед учасників буде відібрано 30 фіналістів, які матимуть можливість зустрітися з міжнародними експертами. Подати заявку можна до 14 січня. Для цього заповніть форму за посиланням — https://wkf.ms/41gjiFD.

 

У 2023 році Японія є третім найбільшим донором фінансової допомоги Україні — 3,7 млрд доларів США бюджетної підтримки

Фінансування від Японії допомогло забезпечити підтримку соціального сектору, відновлення постраждалої критичної інфраструктури, сфери охорони здоровʼя та освіти. У 2023 році Україна отримала від Японії.

 

Підсумки роботи системи Прозорро.Продажі у 2023 році: онлайн-аукціони допомогли заробити до бюджетів різних рівнів понад 14 млрд грн

З 14 млрд грн понад 4,8 млрд грн складають кошти, залучені Фондом гарантування вкладів від продажу активів банків, що ліквідуються. Майже 3,3 млрд грн надійшло до бюджетів різних рівнів за підсумками онлайн-аукціонів з малої приватизації державного та комунального майна.

 

МОЗ: Забезпечення лікування безпліддя у ПМГ-2024 подарує країні 10 тисяч новонароджених українців

Саме доступ до послуг з відновлення репродуктивного здоров’я є основним способом отримати високі шанси стати батьками. Однак у більшості країн такі послуги є недофінансованими та недоступними для населення, у тому числі й через вартість та соціальну стигму. Лікування безпліддя здебільшого фінансується приватним коштом, що часто призводить до величезних фінансових витрат з боку майбутніх батьків.

 

Впровадження експериментального проекту з сертифікації операторів ПМД покликане спростити цей процес та в підсумку – пришвидшити розмінування території України, – Ігор Безкаравайний

«Фактично, з ухваленням проекту процес удосконалення та оптимізації сертифікації не завершиться, а лише стартує. Спільно з операторами, міжнародними експертами, нашими міжнародними партнерами ми й далі працюватимемо над його покращенням з урахуванням практики», – зазначив Ігор Безкаравайний.

 

У грудні 2023 року Мінфін залучив 5 млрд доларів США грантів та пільгового фінансування від міжнародних партнерів

Фінансування від Уряду Японії складається з гранта на суму 52,4 млн доларів США в рамках проекту Світового банку «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE) та позики обсягом 900 млн дол США через проект Світового банку «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності» (INSPIRE).

 

Споживачі Закарпатської і Рівненської областей з 1 січня отримуватимуть газ від національного оператора газорозподільних мереж

Послуги безперебійного газопостачання клієнтам у двох західних регіонах надаватимуть новостворені філії національного оператора. Раніше такі послуги у цих областях надавали приватні компанії, зокрема АТ «Рівнегаз» і АТ «Закарпатгаз».

 

Дмитро Кулеба: У Гані розпочало роботу посольство України

Україна започаткувала діяльність українського посольства в Аккрі, столиці Гани. Відкриття нової дипломатичної установи відбулося на виконання доручення Президента України щодо розширення дипломатичної присутності в Африці.

 

Команда Фонду держмайна зустрілася з Послом Німеччини в Україні

Під час зустрічі голова ФДМУ розповів про пріоритетні напрями роботи відомства. Зокрема:

- швидке прозоре роздержавлення шляхом приватизації;

- запуск ринку оренди сільськогосподарських земель;

- робота з реалізацією санкційного майна.

 

єВідновлення: власники зруйнованого майна можуть використати житлові сертифікати в Дії для купівлі нової домівки

Відтепер за програмою єВідновлення власники зруйнованого через російську агресію майна можуть використати житлові сертифікати в Дії для купівлі нової домівки. Щоб скористатися сервісом, необхідно подати заяву в Дії про зруйноване майно. Далі комісія органу місцевого самоврядування опрацює її та визначить суму компенсації. Інформацію про це дізнаєтеся в житловому сертифікаті, який підтягнеться в застосунку.

 

Ситуація в енергосистемі станом на 27 грудня

Дефіциту електроенергії не зафіксовано і не передбачається на поточну добу. Генерації, виробленої в Україні, достатньо для покриття потреб споживачів. Також планується комерційний імпорт електроенергії. У разі потреби будуть використані внутрішні резервні потужності. В аварійний короткостроковий ремонт виведено 1 блок і 2 корпуси ТЕС. Водночас в роботу після аварійного ремонту включився 1 блок ТЕС.

 

Енергетична ситуація в регіонах станом на 27 грудня

Енергетична ситуація в регіонах станом на 27 грудня: внаслідок масованого обстрілу у Херсоні знеструмлено майже 94 тисячі споживачів, через негоду залишаються без електропостачання 20 населених пунктів у трьох областях.

 

Олександр Кубраков: Стартувала програма компенсацій тим українцям, чиє житло зруйнували росіяни

Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або в ЦНАПі. Ця процедура не вимагатиме від вас складних дій. З вашого боку: ⁃ заява, ⁃ документ, що засвідчує право власності, - техзвіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування. На даному етапі команда проекту провела навчання по роботі з сертифікатами для першої частини державних нотаріусів. Знайти їх перелік можна за посиланням. До речі, для цієї послуги наша команда створила спеціальний сайт https://renovation.gov.ua

 

Оперативна інформація щодо наслідків ведення бойових дій російською федерацією та роботи піротехнічних підрозділів ДСНС України

Протягом доби піротехнічні підрозділи ДСНС залучалися 82 рази, виявлено, вилучено і знешкоджено 158 од. вибухонебезпечних предметів, обстежено територію площею 150,44 га. Найчастіше піротехнічні підрозділи працювали: в Харківській області – 26 тис. 193, Київщині – 9 тис. 447, Донеччині – 9 тис. 850, Миколаївщині – 6 тис. 799, Херсонщині – 9 тис. 997, Чернігівщині – 5 тис. 154, Сумщині – 2 тис. 900, Черкащині – 1 тис. 390.

 

Традицію Щедрого вечора в Україні внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини

Напередодні Нового року Міністерство культури та інформаційної політики України схвалило рішення  про включення «Традиції Щедрого вечора в Україні» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Як зазначив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, традиція Щедрого вечора — одна з тих, що формують ідентичність нашого народу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%