«Привіт, Анічко!»

«Привіт, Анічко!»


Шокуючу новину 16 березня повідомила телевізійна служба новин на каналі «1+1». П’яний, як чіп, екс-начальник УДАІ УМВСУ у Волинській області полковник міліції Володимир Гайовий ганяв нічними вулицями Львова. І так, що протаранив своєю іномаркою чотири автомобілі, в результаті чого мінімум одна людина зазнала тілесних ушкоджень! Усе це зробив громадянин, який, перебуваючи при владі, хизувався особливо втаємниченими стосунками з усесильною на той час Ганною Герман…

«У перші два легковики 58-річний Володимир Гайовий врізався на вул. Панча, коли виїхав на зустрічну смугу. Однак це його не зупинило. Нетверезий водій на своїй іномарці попрямував далі і за кілометр протаранив ще дві машини…» – деталізували столичні колеги.

У результаті резонансного ДТП проводиться розслідування, хоча уже достеменно відомо: Володимир Гайовий перебував у стані глибокого алкогольного сп’яніння! За словами речниці Львівського міськвідділу ДАІ Людмили Ліб, із допустимих 0,2 проміле в крові затриманого активістами пенсіонера-полковника зафіксовану дозу 3,0!

Узагалі, Володимир Миколайович особа для Волині неординарна й без будь-якого стосунку до львівської нічної пригоди. Наприкінці січня 2012 р. за вказівкою згори він був призначений на «хлібну посаду» начальника УДАІ УМВСУ у Волинській області замість Василя Підгаєцького. До переїзду в Луцьк цей славний син Галичини працював заступником начальника управління ДАІ на Львівщині з питань організації діяльності автотехнічної інспекції та ревізійно-екзаменаційної роботи. Про вагомість полковника міліції на той час свідчила й та обставина, що його призначення відбулося фактично за спиною тодішнього начальника УМВСУ у Волинській області генерал-лейтенанта міліції В’ячеслава Ходирєва, якого, щоб не заважав, взагалі звільнили з посади за прямою вказівкою тодішнього глави МВС України Віталія Захарченка. Натомість зі Львова керувати волинськими міліціонерами прислали генерал-майора міліції Богдана Щура. І слідом за ним приїхав Володимир Гайовий, який народився 7 лютого 1957 р. у Львові, трудову біографію розпочинав слюсарем авторемонтного заводу, а в ДАІ почав служити із 1987-го молодшим сержантом на посаді інспектора дорожньо-патрульної служби.

Про особливий статус Володимира Гайового подейкували ще й під час його перебування на чолі волинської ДАІ. В усякому випадку, ніхто не заперечив неодноразових свідчень про те, що у випадку виникнення найменших проблем Володимир Миколайович брався за мобільний телефон і напряму зв’язувався з… Ганною Герман, на той час –  народним депутатом України від Партії регіонів і «правою рукою» всесильного Віктора Януковича на ідеологічному фронті. В усякому випадку, фразу «Привіт, Анічко!» чув не один офіцер міліції… А от що так близько їх поєднувало, наразі невідомо: чи родичами були, чи однокласниками, чи сусідами – історія замовчує.


Щоправда, на публіку «галицький десантник» умів демонструвати особистий взірець сумлінного виконання службового обов’язку та нав’язував комунікацію з громадськістю. Чого вартий, наприклад, його особистий виїзд «у люди», коли в листопаді 2012 р. на центральній вулиці Луцька полковник міліції особисто взяв участь у загальнодержавній акції «Увага! Пішохід на дорозі!».

«Начальник ДАІ Волинської області Володимир Гайовий, спілкуючись із водіями, зазначив, що мета заходу – не наказувати штрафними санкціями, а пояснити, розповісти та попередити», – лірично повідомляла про цю подію відомча прес-служба загальнодержавної ДАІ.

Найцікавіше, що одразу після Революції гідності намагання активістів позбавитися від горе-начальника, котрого звинувачували в протидії учасникам акцій протесту, ледь не провалилися. Люстрації він благополучно уникнув, і, замість того, щоб проходити як не обвинувачуваним, то хоча б свідком у кримінальній справі про злочини проти Майдану, благополучно вийшов на пенсію те повернувся в рідний Львів.

Таким чином, ніхто так і не перевірив, чи мають під собою підстави у звинуваченнях Володимира Гайового, ніби за його вказівкою з усіх міських та районних відділів ДАІ вимагали готівкові кошти, які потім переправлялися на Антимайдан. А також – чи справді за вказівкою полковника міліції Гайового патрулі волинської ДАІ попід Рівним, Новоградом-Волинським та за 30 км від Києва блокували дорогу тим, хто їздив на Майдан…

Мабуть, якби не п’яні витівки пенсіонера Володимира Гайового, то про події кількарічної давності ніхто і не згадував би. А так зчинилася нова хвиля суспільного інтересу, від якої Володимирові Миколайовичу буде важко сховатися навіть у Львові, де, як не дивно, зараз пересиджують «непевні часи» ще багато колишніх апологетів режиму…

Роман УСТИМЧУК.

На фото «ТСН» і з архіву: наслідки п’яних маневрів екс-начальника ДАІ області; Володимир Гайовий проводить профілактичну бесіду з учасниками дорожнього руху на Волині.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%