Стратегія розвитку

Стратегія розвитку

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик у режимі відеоселектору 17 березня ц. р. провів розширене засідання колегії облдержадміністрації, під час якого розглянули низку важливих питань, зокрема – проект Стратегії розвитку області на 2015-2020 рр. Також говорили про результати роботи комісії з проведення інвентаризації земель і процес добровільного об’єднання територіальних громад.

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук доповів, що проект Стратегії розвитку області на 2015-2020 рр. уже розроблено.

– Над програмним документом розвитку регіону активно працювали як органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, так і науковці провідних волинських вузів, представники громадських організацій та бізнесу, – запевнив Сергій Дмитрович. – Наразі перебуваємо над стадії підготовки плану заходів на 2015-2016 роки. Слід наголосити, що до реалізації проекту може долучитися кожен: на веб-сайті облдержадміністрації розміщено оголошення про надання проектних ідей щодо реалізації пріоритетів розвитку області.

Володимир Гунчик підкреслив, що проект стратегії розвитку області – це не догма, а документ, який потребує постійного доопрацювання.

– Для нас дуже важливо, щоби цей проект став складовою частиною тих бюджетних програм, які сьогодні діють в області, – підкреслив Володимир Петрович. – Стратегія повинна акумулювати в собі як пропозиції громадських організацій через грантові проекти, так і передбачати тісний зв’язок із програмами Державного фонду регіонального розвитку.

Сергій Кошарук також поінформував учасників колегії про результати роботи комісії з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення. Зокрема акцентував, що у 379 договорах оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності загальною площею понад 2000 га визначено розмір орендної плати, менший від мінімального нормативної грошової оцінки. Найбільше договорів, що потребують змін, – у Любомльському, Горохівському, Володимир-Волинському, Локачинському, Ковельському та Маневицькому р-нах.

Голова облдержадміністрації доручив Сергієві Дмитровичу підготувати інформацію про суму завданих громаді збитків, адже згідно з укладеними договорами орендна плата становить менше тривідсоткового мінімуму, а це не тільки порушення законодавства, а й причина недоотримання місцевими бюджетами додаткових коштів. Він звернув увагу на те, що користувачі не виявляють бажання переукладати договори або ж узагалі використовують землі, на які не мають жодних документів. Окрім того, в області є близько 170 тис. га угідь, які не надані у власність та користування, а отже, місцеві скарбниці не поповнюються.

Щодо добровільного об’єднання громадян, то відділ інформаційної політики облдержадміністрації повідомляє: питання перебуває на стадії обговорення, тому Володимир Гунчик нагадав, що сільські та селищні ради не можна змушувати до такого кроку, вони мають проявити власну ініціативу.

Вл. інф.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%