Стратегія розвитку
Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик у режимі відеоселектору 17 березня ц. р. провів розширене засідання колегії облдержадміністрації, під час якого розглянули низку важливих питань, зокрема – проект Стратегії розвитку області на 2015-2020 рр. Також говорили про результати роботи комісії з проведення інвентаризації земель і процес добровільного об’єднання територіальних громад.
Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук доповів, що проект Стратегії розвитку області на 2015-2020 рр. уже розроблено.
– Над програмним документом розвитку регіону активно працювали як органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, так і науковці провідних волинських вузів, представники громадських організацій та бізнесу, – запевнив Сергій Дмитрович. – Наразі перебуваємо над стадії підготовки плану заходів на 2015-2016 роки. Слід наголосити, що до реалізації проекту може долучитися кожен: на веб-сайті облдержадміністрації розміщено оголошення про надання проектних ідей щодо реалізації пріоритетів розвитку області.
Володимир Гунчик підкреслив, що проект стратегії розвитку області – це не догма, а документ, який потребує постійного доопрацювання.
– Для нас дуже важливо, щоби цей проект став складовою частиною тих бюджетних програм, які сьогодні діють в області, – підкреслив Володимир Петрович. – Стратегія повинна акумулювати в собі як пропозиції громадських організацій через грантові проекти, так і передбачати тісний зв’язок із програмами Державного фонду регіонального розвитку.
Сергій
Кошарук також поінформував учасників колегії про результати роботи комісії з
проведення інвентаризації земель сільськогосподарського та
несільськогосподарського призначення. Зокрема акцентував, що у 379 договорах
оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та
комунальної власності загальною площею понад
Голова облдержадміністрації доручив Сергієві Дмитровичу підготувати інформацію про суму завданих громаді збитків, адже згідно з укладеними договорами орендна плата становить менше тривідсоткового мінімуму, а це не тільки порушення законодавства, а й причина недоотримання місцевими бюджетами додаткових коштів. Він звернув увагу на те, що користувачі не виявляють бажання переукладати договори або ж узагалі використовують землі, на які не мають жодних документів. Окрім того, в області є близько 170 тис. га угідь, які не надані у власність та користування, а отже, місцеві скарбниці не поповнюються.
Щодо добровільного об’єднання громадян, то відділ інформаційної політики облдержадміністрації повідомляє: питання перебуває на стадії обговорення, тому Володимир Гунчик нагадав, що сільські та селищні ради не можна змушувати до такого кроку, вони мають проявити власну ініціативу.
Вл. інф.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Пісний пиріг вівчаря У Луцьку відновлює роботу Генеральне консульство Польщі У частині Луцька зникло світло У Луцьку призупиняють опалювальний сезон В Україні вже найближчими тижнями може зрости COVID-захворюваність Відновлення номерних знаків На Волині виявили факти ввезення в Україну комерційних партій товарів під виглядом гуманітарної... На Ківерцівщині зафіксували перший підпал у самосійних лісах Фонд гарантує На одну годину вперед- Опитування
- Результати