Щоб обстеження було швидким, а лікування – якісним

Щоб обстеження було швидким, а лікування – якісним


Комп’ютерним томографом вартістю 250 тис. євро оснастили обласну дитячу лікарню.

Останніх років 15 в обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні лише мріяли за таке обладнання. Адже з його допомогою можна діагностувати захворювання головного мозку, органів грудної клітки, черевної порожнини, малого тазу й відділів хребта. Все це – за одну годину. І – з мінімальним опроміненням для пацієнта.

– Навіть за вимогами Міністерства охорони здоров’я наш заклад належить до категорії таких, який мав би давно бути оснащений комп’ютерним томографом. Як-не-яке – ми обласна (з функцією ще й міської) дитяча лікарня, – розповідає заступник генерального директора ВОДТМО Тетяна Жураківська. – Зважаючи на широкий спектр захворювань, що їх лікують у нашому закладі, щодня маленькі пацієнти мусили проходити обстеження на томографі. Для того ми збирали групу хворих, залучали медперсонал і автомобілем везли дітей у ті медзаклади в Луцьку, де було відповідне устаткування.

Сказати, що це було незручно й затратно – не сказати нічого. Бо коли дитина онкохвора, її імунітет «на нулю», а тут доводиться контактувати з людьми, переїздити, опинятися в приміщеннях із «чужорідною» мікрофлорою – це додатковий стрес для і так ослабленого організму.

До цієї проблеми додавалися й інші. Скажімо, перш ніж призначити курс лікування, надзвичайно важливо встановити правильний діагноз. А для того – отримати достовірні дані. Як було це робити, не маючи відповідного обладнання? Можемо здогадуватися.

Словом, потреба в комп’ютерному томографі стояла надзвичайно гостро. Коштів у бюджеті традиційно не вистачало. І тут рятівною соломинкою стало державно-приватне партнерство.


– Завдяки співпраці місцевої адміністрації та інвесторів, які займаються медичним обладнанням не лише в Україні, а й у європейських країнах, ми домовилися: ВОДТМО надає приміщення для кабінету комп’ютерної томографії, а устаткуванням і всім для нього необхідним забезпечує фірма, – пояснив завідувач відділення променевої діагностики медичного об’єднання Сергій Ляшенко.

Аби на власні очі побачити сучасне й давно очікуване обладнання, на відкриття кабінету комп’ютерної томографії завітали голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик і начальник облуправління охорони здоров’я Ігор Ващенюк.

Вони оглянули кімнату для пацієнтів, зайшли до приміщення, де працюватимуть фахівці. Там почули про те, яким чином «побачене» томографом передається на екран монітора, як усе це можна проглянути у дво- і тривимірному зображенні й навіть найменшу судинку новонародженого збільшити до потрібного фахівцеві розміру.

– До того, як у нашому закладі з’явилося високоякісне устаткування, лікар мав труднощі з діагностуванням недоношених діток, – демонструючи можливості томографа, розповів Сергій Ляшенко. – Через те, що їхній організм не достатньо розвинувся й судинки крихкі, є великий ризик крововиливів у мозок. Так-от, раніше спеціалісти лікували такого пацієнта «всліпу», тобто без діагностування. Та як тільки з’явилося ( і поки що – єдине в області) устаткування, розраховане навіть на найменших пацієнтів, ми почали оглядати й недоношених діток. Нещодавно вдалося успішно провести томографію хлопчику вагою 750 грамів. Виявилося, крововиливу в дитини нема. І таким чином автоматично відпала потреба додаткового лікування.– Завдяки комп’ютерному томографу ми зможемо дбати за здоров’я не лише діток і їхніх мам, а й загалом волинян, – схвально відгукнувшись про медичне устаткування, зауважив Володимир Гунчик. – Коли в серпні минулого року ми робили презентацію комп’ютерного томографа, скептики нарікали: «Це так, передвиборчий піар». Однак вибори минули, а результативна робота не припиняється. Подібне устаткування вже отримали пацієнти Нововолинська, Володимира-Волинського, Луцька (міська та обласна дитяча лікарні). Було б дуже добре, якби такі ж томографи працювали в кожному районі Волині й людям відпала потреба їздити у дороговартісні спеціалізовані центри Києва чи інших великих міст.

–Так. Комп’ютерний томограф ВОДТМО здатен щодня обслуговувати до 50 пацієнтів і вартість найпростішого обстеження вартує 450 гривень (за кордоном аналогічна коштує близько 300 доларів). Ціна найдорожчої послуги (скринінговий пошук онкопатології) дітям обійдеться в 1,5 тисячі гривень, дорослим – 1,950 гривень, – повідомив Сергій Ляшенко.

– Ми розуміємо, для багатьох пацієнтів і така сума є надто високою, – зауважив генеральний директор обласного дитячого територіального медичного об’єднання Григорій Ващилін. – Тому є домовленість про безкоштовне обстеження частини пацієнтів ВОДТМО (орієнтовно 30 щомісяця), особливо коли йтиметься про ургентну допомогу.

Після відкриття кабінету томографії Володимир Гунчик оглянув також інші приміщення дитячої лікарні й пообіцяв уже найближчим часом відшукати можливості, аби доїзд «швидкої» до приймального відділення зробити таким же зручним, як за кордоном.

– Маємо дбати за комфорт пацієнтів, – пояснив Володимир Петрович. – Але в першу чергу мусимо прагнути якісної медицини й дотримання її європейських стандартів.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%