На честь тих, хто дарує життя

На честь тих, хто дарує життя

У День матері, який традиційно відзначають у другу неділю травня, на Волині відбулася низка урочистих заходів.

І для цього є всі підстави: якщо в державі минулого року на кожну тисячу жителів з’явилося на світ у середньому по 11 дітей, то на Волині – 15! Як інформує облуправління статистики, найвища народжуваність (17-19 дітей) у Камінь-Каширському, Любешівському, Луцькому та Ратнівському р-нах. Торік волинянки народили 15,3 тис. дітей, із яких 7,2 тис. з’явилися на світ у містах, а 8,1 тис. – у селах. Середній вік матері при народженні дитини сягав 27 р., а при перших пологах – 24 р. Найстаршими породіллями були дві 48-літні волинянки, а наймолодшими – 14 мам, яким не виповнилося й 16-ти… Позашлюбна народжуваність у волинських жінок менш розповсюджена, ніж у представниць прекрасної половини людства інших областей України.
Тож волинянам є ким і чим гордитися. Тому напередодні свята Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк разом із активістками місцевої філії «Союзу українок» та священнослужителем собору Різдва Христового отцем Ігорем Бігуном відвідали пологовий будинок, де вісьмом мамам, які цими днями народили дітей, вручили вишиті сорочечки, електрочайники та квіти. Петро Данилович також відзначив почесними грамотами та грошовими преміями активісток «Союзу українок» Валентину Дудко, Надію Дмитрук і Олену Носалюк.
До речі, що вперше серед наших співвітчизників День матері, заснований у 1914 р. в США, провів «Союз українок» Канади ще в 1928 р. Згодом свято стало традиційним в усіх західноукраїнських територіях, що входили до складу Польської держави. У 1939 р. більшовики День матері заборонили, але в 1990 р. з ініціативи «Союзу українок» традицію відроджено. 
Наразі День матері став одним із найголовніших державних свят Незалежної України. Тому зі щирими вітаннями до наших співгромадянок звернувся Президент Віктор Янукович, побажавши «всім матерям здоров'я, невичерпного джерела життєвої енергії, родинного благополуччя, щастя й добра на довгі літа». 
А голова облдержадміністрації Борис Клімчук привітав волинянок такими словами: «Це свято особливе, сповнене щирого почуття любові, глибокої вдячності і безмежної шани до Жінки-Матері. Від неї дитина бере перші уроки любові, мудрості, навчається розуміти багатобарвний світ, із чистих джерел материнського слова пізнає народні звичаї і традиції. У найскрутніші хвилини кожен із нас прагне знайти душевний спокій та розраду у щедрому всесвіті маминого серця. Дорогі і рідні матері, прийміть нашу вдячність за те, що дарували життя, ніжну колискову пісню, тепло душі і рук, яке віддаєте без останку. Найщиріші слова подяки – і багатодітним волинським матерям, і тим жінкам, які стали турботливими неньками для дітей-сиріт. Низький уклін вам за ваше добре серце, за ніжність і ласку, за безмежне терпіння і щоденну копітку працю. Від усієї душі бажаю кожній волинській родині добробуту і процвітання, злагоди і впевненості у завтрашньому дні! А нашим дорогим берегиням – міцного здоров'я, щастя, поваги, любові від дітей, безмежної радості і Божого благословення на многії літа!».
Наш кор.
На фото Петра КРИВОШЕЯ: 12 травня в обласному центрі з нагоди Дня матері відбулася хода під лозунгом «Луцьк за християнські сімейні цінності».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%