Гуляйполе й отаман Зелений повертаються?

Гуляйполе й отаман Зелений повертаються?

У бій «за законами джунглів» вступають не «зелені», а «синьо-жовті чоловічки»…

Син останнього першого секретаря Волинського обкому КПСС, кандидат у депутати облради від Луцького округу №37 на довиборах 2012 р., керівник «Укртранснафти» Олександр Лазорко – в центрі грандіозного скандалу! Щоб вгамувати не стільки самого Олександра Івановича, як його всесильного патрона, до голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського телефонував не лише Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєт, але й Президент України Петро Порошенко. Просили не діяти «за законами джунглів»…

Проте Ігор Валерійович не відступає, а… наступає! У неділю ввечері озброєні ним люди з так званого «батальйону тероборони Дніпропетровської області» «Дніпро-1» захопили вже й офіс НАТ «Укрнафти»! Складається враження, що наша країна відступає від перемоги на Сході України та поринає в бездонний вир усобиць та переділу сфер впливу… Так недалеко й до доморощеного державного перевороту…

Отже, що відбувається в «Укртранснафті» і який це має стосунок до нас із вами? Все дуже просто: мінімум двоє високопоставлених та впливових наших земляків опинилися по різні боки барикад.

З одного боку – один із власників мережі АЗС «WOG», народний депутат України, керівник групи «Воля народу» Ігор Єремеєв, який давно і на всіх рівнях б’є на сполох, доводячи, що маніпуляції Ігоря Коломойського та його васалів із державною нафтою в державних трубопроводах як мінімум погано пахнуть… Ігоря Мироновича, у свою чергу, представники «дніпропетровського клану» звинувачують у спробі заволодіння гігантським і загальнонародним нафтовим ресурсом …

З іншого – «група «Приват» на чолі з олігархом Ігорем Коломойським, який у період перебування в. о. Президента України Олександра Турчинова був призначений ним та Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком головою Дніпропетровської облдержадміністрації. Петро Порошенко після своєї перемоги на виборах залишив Ігоря Валерійовича на займаній посаді. І цей, і попередній статус, утім, не перешкоджали Ігореві Коломойському успішно впливати на різні політичні сили та отримувати для себе ті посади, яких він потребував. Тому контроль над «Укратранснафтою» був для нього справою принципу. І тоді, коли 24 червня 2009 р. вперше призначав туди для управління нашого Олександра Лазорка, і зараз, коли народ розігнав клан Януковичів і «святе місце» на хвилинку виявилося вакантним, його знову отримав Ігор Коломойський і повернув туди… того ж Олександра Івановича.

Але для чого їм ця «трубна імперія»?

ВАТ «Укртранснафта» (входить у структуру НАК «Нафтогаз України») – це оператор нафтотранспортної системи України, котра складається з 18 нафтопроводів загальною протяжністю 4569 км, 51 нафтоперекачувальну станцію та 11 резервуарних парків загальним об’ємом 1010 тис. кубометрів!

Оскільки ця компанія, в статутному фонді якої – 100% державної власності, забезпечує транспортування нафти на українські нафтопереробні заводи та транзитні поставки сировини в країни Східної і Центральної Європи, то її стратегічне та фінансове значення годі переоцінити!.

Усе б, цілком можливо, продовжувалося б і далі, як було з 2009-го, якби з липня 2014 р. ВАТ «Укртранснафта» раптом не вирішило перегнати десятки тисяч тонн сирої нафти з труб, де вона довго і абсолютно перебувала, в наземні ємкості «імперії Ігоря Коломойського», за що було заплачено понад 400 млн грн! Мало того, почала з’являтися інформація, що нафту, яка належить державі, просто розкрадають на підконтрольних Ігореві Валерійовичу нафтопереробних заводах і у вигляді бензину та солярки успішно продають на внутрішньому і зовнішньому ринках.

І тут розгорнулися події, які нагадують бойові.

Як інформує «Еспресо ТV», відставка Олександра Лазорка не була несподіванкою: «Ще раніше голова Міненерго Володимир Демчишин збирався ініціювати звільнення Лазорка через розтрати на зберігання технологічної нафти на потужностях групи «Приват» Ігоря Коломойського. Міністру стало відомо, що 2015-го вартість за зберігання державної нафти була підвищена в 2 рази до 6,4 грн/т, на сьогодні «Укртранснафта» щодня платить близько 2,5 млн грн за зберігання», – повідомляло джерело газети «Дзеркало тижня».

Щоправда, коли справа дійшла до, здавалося б, рядового звільнення голови держкомпанії, почала розвиватися історія, більше схожа на рейдерське захоплення з дуже впливовими людьми в головних ролях.

Коли новопризначений директор «Укртранснафти» Юрій Мірошник (до речі, людина без досвіду роботи в нафтогазовій галузі!) прибув в офіс компанії, менеджмент на чолі з Олександром Лазорком та група осіб у цивільному (близько 20)… забарикадувалися в приміщенні!

«Я щодня спілкуюся з керівництвом «Нафтогазу», міністром (Володимиром Демчишиним), і до цієї хвилини мені ніхто не пред'являв звинувачення в якихось злочинах і в бездіяльності», – заявив ввечері 19 березня ц. р. син останнього першого секретаря обкому КПСС.

За його словами, зберігання нафти за оплату – «це вимушені заходи», оскільки зберігати народний енергетичний ресурс «більше ніде».

А пізно увечері 19 березня ц. р. в офіс «Укртранснафти» із далекого Дніпропетровська особисто прибув сам Ігор Коломойський! Зрозуміло, що в цьому випадку про відділення влади від бізнесу говорити не доводиться. Тому власник «групи «Приват» і за сумісництвом – керівник виконавчої влади однієї з областей – одразу пішов в атаку: з допомогою озброєних бійців чи то приватної охоронної фірми, чи то «батальйону тероборони «Дніпро-1» офіс компанії було заблоковано. Вийшовши на вулицю, Ігор Коломойський нецензурно вилаяв журналіста радіо «Свобода», а потім і народного депутата України від «Блоку Петра Порошенка» Сергія Лещенка.

Також губернатор Дніпропетровщини, за свідченням «Української правди», звинуватив у конфлікті з «Укртранснафтою» нардепа від цього ж блоку Ігоря Кононенка: ніби народний депутат від партії Порошенка прислав озброєних людей із «Київської варти», які назвалися охороною новопризначеного директора Юрія Мірошника.А звільнений Олександр Лазорко, за словами Ігоря Коломойського, «оберігає українське держмайно, щоб воно нікуди не пропало», додавши, що мова йде про 600 млн тонн нафти».

Потім був нічний візит Ігоря Коломойського до Президента Петра Порошенка. Останній виніс підлеглому (бо Ігор Валерійович, нагадаємо, працює ще й головою Дніпропетровської облдержадміністрації) догану.

Міністр МВС Арсен Аваков, як завжди, в соцмережах одразу відрапортував: «Конфлікт навколо «Укртранснафти» вичерпано, міліція Києва взяла під охорону приміщення. Конфлікт менеджерів, депутатів вичерпано і перенесено в площину юридичних рішень».

А на засіданні Наглядової ради ПАТ «Укртранснафта» було ухвалене рішення щодо відсторонення Олександра Лазорка від здійснення повноважень голови правління товариства з 19 березня 2015 р. Наглядова рада обрала Юрія Мірошника особою, яка тимчасово здійснюватиме повноваження голови правління «Укртранснафти» з 19 березня до 10 серпня 2015 р.», – повідомила прес-служба «Нафтогазу України».

І ось вечірнє повідомлення 22 березня ц. р.: вхід до «Укртранснафти» розблоковано, зате в облозі невідомих людей у камуфляжі, зі стрілецькою зброєю та броньованими вантажівками. А «Укрнафта» – підприємство, де є 40% власності держави! Все це все відбувалося в центрі Києва, на Нестеровському провулку біля Львівської площі…

Тому стає вже зовсім не смішно. Такими методами, в процесі бізнес-конфліктів, дуже швидко можна дійти не тільки до захоплення з допомогою озброєних формувань тих чи інших споруд, але й узагалі здійснити державний переворот. Бо все по-ленінськи просто: політика – це концентрований вираз економіки, а війна – це ведення політики іншими способами. Хто-хто, але якщо не Ігор Коломойський, то Олександр Лазорко у своєму кабінеті палітурки книжок із працями основоположників марксизму-ленінізму як мінімум бачив.

А може, і читав…

Відтак, проблема відділення влади від бізнесу, правового статусу різноманітних добровольчих та охоронних структур набуває нової гостроти. Або держава збереже цілісність та керованість, або у нас скоро чи не в кожному селі буде власне «Гуляйполе» на чолі з автономним «отаманом Зеленим»…

Роман УСТИМЧУК.


На фото «Української правди»:  Олександр Лазорко в ефірі телеканалу «1+1» (належить Ігореві Коломойському) пояснює свою позицію щодо «Укртранснафти»; « синьо-жовті чоловічки», котрі окупували державну установу в центрі Києва; доки в Києві чубляться, багатотисячний колектив ритмічно працює.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%