80 років тому

80 років тому

Служби за Пілсудського

Митрополит Варшавський і Волинський і всія Православної Церкви в Польщі Діонисій видав розпорядження, щоб 19 березня у всіх православних храмах відправлено було особисті Служби Божі за маршала Й. Пілсудського. У Варшавському соборі урочисту Службу Божу відправить сам митрополит Діонисій разом з духовенством.

(«Українська нива», 1935 р.)

65 років тому

Вісті з колгоспних ланів

Ківерці. Добре підготувалися до весняних польових робіт колгоспники сільськогосподарської артілі ім. Будьонного. Як тільки окремі ділянки артільного масиву підсохли, колгоспники зразу ж розпочали вибіркову оранку під ранні ярі культури. Кожного дня в полі працює 12-16 плугів. Особливо відзначаються на цій роботі Василь Воронович, Іван Ониськор та інші орачі, які замість 0,5 га за нормою протягом світлового дня піднімають по 0,65-0,70 га. За перші дні робіт виорано 22 гектари.

Сталінське піклування про інвалідів війни

За січень і лютий цього року Заболоттівський районний відділ соціального забезпечення видав інвалідам Вітчизняної війни і сім’ям загиблих воїнів пенсій на суму близько 102 тисячі крб., інвалідам праці – 11.900 крб. Інваліди Вітчизняної війни тт. Бондар (с. Яревище), Хільчук (с. Текля) за державні кошти вислані лікуватись на курорти.

(«Радянська Волинь», 1950 р.)

55 років тому

Самогонщиця


Ховається за свою інвалідність колгоспниця селища Голоби Романюк Ольга. Торік вона не виробила жодного трудодня, зате в селі про неї говорять, як про заядлу самогонщицю.

(«Прапор Леніна», 1960 р.)

40 років тому

Іде березовий сік

Більше ста тонн березового соку відправили для переробки на Іваничівський консервний завод працівники Павлівського лісництва. До кінця сезону його буде реалізовано ще 250 тонн. На заготівлі березового соку сумлінно трудяться молоді працівники зеленого господарства комсомольці Галина Кузьмич та Ігор Новачук.

(«Молодий ленінець», 1975 р.)

15 років тому

Рівненська облрада – за розпуск Компартії

Депутати Рівненської облради підтримали рішення Львівської та Івано-Франківської обласних рад щодо офіційної заборони Компартії України. За це проголосувало 40 депутатів із 52-х , які брали участь  у сесії облради. Рівненська облрада вирішила з цього приводу звернутися до Президента Леоніда Кучми, щоб він підготував відповідне звернення до Конституційного Суду.

Компенсація остарбайтерам

Згідно з домовленостями, німецька сторона погодилася заплатити 10 млрд ДМ (5 млрд дол.) колишнім остарбайтерам. Сума компенсації для колишніх в’язнів концтаборів і гетто має становити до 15 тис. ДМ на одну людину. По 5 тис. ДМ одержать остарбайтери промисловості, по 1 тис. ДМ – колишні сільськогосподарські раби.

(«Досвітня зоря», 2000 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%