А небо не винне

А небо не винне


Депутати облради розглянули лише кілька питань порядку денного чергової сесії. До найгарячіших тем  – про видобуток «сонячного каменю» на Волині – справа не дійшла. Але навіть поодинокі згадки про бурштин провокували шалені емоції. І унікальне явище сонячного затемнення,  яке спостерігали саме цього дня, тут ні до чого.

20 березня розпочалася чергова 34-та сесія. На підходах до «білого дому» обранців зустрічали мітингарі з плакатами. Одні прийшли відстоювати скасування рішення про приватизацію комунальної бази відпочинку «Тросне» на Маневиччині, інші – добивалися справедливого розподілу мисливських угідь. Загалом у порядку денному сесії – 71 питання. Але розглянули цього дня лише 5 із них.

«Цікаві» теми дня спонукали певне пожвавлення у сесійній залі: порадували появою на сесії навіть окремі  колишні регіонали, сьогодні – позафракційні депутати. Нарешті зміг отримати депутатське посвідчення представник Старовижівщини, 1 лютого обраний на місце Ігоря Гузя Михайло Шлапай: на попередній, позачерговій сесії голова обласної виборчої комісії Микола Євтушин через його відсутність не зміг офіційно вручити тому всі «депутатські атрибути». За словами обранця, сталося прикре непорозуміння: йому просто не повідомили, що відбудеться позачергова сесія.

Деякі «гарячі» питання, що непокоїли народ попід стінами облради, «зняли» ще під час розгляду запитів. Депутат Валентин Кошельник (фракція «Батьківщина») озвучив проблему щодо незрозумілої ситуації довкола мисливських угідь у Любомльському р-ні. Ті ж самі площі (250 га) передали в користування двом структурам –  Любомльському осередку УТМР та ТОВ «Вікінг». Депутат вимагав скасувати незаконне рішення щодо надання угідь «Вікінгу». Запит підтримали у сесійній залі. Водночас голова облради Валентин Вітер запевнив: відповідний проект рішення зареєстровано і його обговорять під час сесії.   Чимало пропозицій виникло до переліку питань порядку денного. Почали з компромісу: першим  домовилися розглянути «Різне». Це –  щоб звернення до Верховної Ради, Кабміну та Президента щодо скасування обмеження пільг для сільгоспвиробників та повернення звання Героя України Степанові Бандері й Романові Шухевичу не втратили актуальності. Тут же відновили справедливість на мисливських угіддях Любомльщини. Крім того, облрада вирішила не розглядати цього дня питання про зміни до бюджету. Мовляв, незабаром на Волинь мають бути спрямовані кошти з фонду бюджету розвитку, тому перш ніж приймати зміни, треба дочекатися надходження цих фінансів.


Змінити хід подій спробував голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, який запропонував депутатам не розглядати питань щодо погодження надання надр у користування (теоретично – для геологічного вивчення на предмет бурштиноносності, в реаліях – для легалізації видобутку бурштину) усім фірмам-претендентам. Мовляв, це недоцільно робити тоді, коли на рівні області не прийнятий відповідний порядок і коли на розгляді у Верховній Раді України перебувають два законопроекти, якими передбачено впорядкування видобутку «сонячного каменю».

Пропозиція викликала миттєву реакції одного з авторів проектів (щодо погодження надр для ТОВ «ЕРІДГРОУ ПРОДАКШН» та ТОВ «ТРЕТІЙ РЕГІОН») депутата Василя Столяра («Батьківщина). «Ту інструкцію, яку ви нам хочете «втюхати», комісія не прийняла!» – нагадав бізнесмен, принагідно вголос запідозривши, що владу «влаштовує таке «воровство» бурштину, яке триває нині на Волині». Категорично проти того, щоби відкладати ці питання «у довгу шухляду», висловився  й автор інших проектів рішень (про погодження для ДП «Бурштин України») Олександр Свирида («Батьківщина»). Підтримали їх депутати Борис Загрева («Єдиний центр»), Сергій Слабенко («Наша Україна»), і зрештою – ідея не торкатися теми бурштину, підтримана Валентином Вітром, не набрала потрібної кількості голосів.


Щоправда, ці питання розглядатимуть під час наступного пленарного засідання, яке має відбутися 2 квітня. Цього разу, обранці «подужали» лише п’ять пунктів порядку денного. Зокрема – звіт про бюджет, стратегію розвитку області до 2020 р., програму протидії тероризму, проголосували за встановлення на квартирну чергу осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та почули звіт головного міліціонера Волині Петра Шпиги.

Після обідньої перерви більшість повважала за доцільніше не з’явитися у сесійній залі. Словом, у фіналі волинські депутати, як завше, не оригінальні: присутність відсутності…

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора.

Депутатський цитатник

Ігор Чорнуха (одномандатний виборчий округ №38, м. Луцьк, позафракційний):

«Уже сьогодні будівельна галузь Волині фіксує спад на рівні 15 відсотків. Я сподіваюся, що ставлення  до неї у 2015 році буде змінене. Бо наразі перевіряльники з нас, будівельників, не злазять, і виходить, що ми більше працюємо на перевірки, ніж на об’єктах… А хотілося б – навпаки».

Іван Смітюх (мажоритарний округ №12, Ковельський р-н, позафракційний): «Те, що ми сьогодні фактично виділили квартири, – добре. Звичайно, житло в Луцьку треба і працівникам апарату облради, й інвалідам… Тут процеси йдуть. А що робити чиновникам у Старій Вижівці чи в Ковелі, тому ж голові райради чи райдержадміністрації, де вони навіть не мають шансу мати такий шанс?!».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%