Командира західноукраїнської бригади ТрО ЗСУ звільнено з посади

Командира західноукраїнської бригади ТрО ЗСУ звільнено з посади


14 лютого 2024 року стало відомо, що командира 103 окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України полковника Валерія Курка звільнили з посади. Він формував підрозділ у січні 2022 р. на сусідній Львівщині. Що стало причиною відставки?


Про звільнення командира повідомили на сторінці окремої бригади в соцмережах в обідню пору 14 лютого.


«Згідно з рішенням найвищого військового командування, я залишаю посаду командира 103 окремої бригади територіальної оборони. І мені не соромно за жоден день, проведений на цій посаді. Вдячний кожному і кожній, хто розділив зі мною цей важкий час», – цитують слова, написані від імені Валерія Курка.


Полковник, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст. та іменною вогнепальною зброєю, нагадав,  що він «створював бойову бригаду  нуля», після 24 лютого 2022 року йому вдалося залучити понад перших 4 тис. добровольців, людей, які ніколи не асоціювали себе з військовою службою.


Зараз львівська бригада перебуває на лінії безпосереднього зіткнення з ворогом уже майже 22 місяці без ротації.


«Ми воювали під Білогорівкою, Григорівкою, визволяли Ямпіль, Озерне і Діброву, тримаємось на Купʼянському напрямку. Вірю, що 103 бригада територіальної оборони Збройних сил України впевнено нестиме свою бойову славу під нашим бойовим прапором, який ми здобували разом. А шлях у нас всіх один – до беззаперечної Перемоги!», – додав у дописі Валерій Курко, нагадавши, що посаду він отримав завдяки вже звільненому Головнокомандувачу ЗСУ генералові Валерію Залужному.


Кого призначать замість полковника Валерія Курка, наразі не повідомляється. Але що цим рішенням кадрові чистки серед командування бригад Сил ТрО ЗСУ тільки розпочинаються, можна не сумніватися.


Після того, як призначений у жовтні 223 р. на посаду Командувача СТрО ЗСУ генерал-майор Анатолій Баргилевич 10 лютого 2024 р. був призначений Президентом України Володимиром Зеленським на посаду Начальника Генерального штабу ЗСУ, на його місце 11 лютого ц. р. прийшов генерал-майор Ігор Плахута. Відповідно, новий керівник завжди формує нову команду управлінців під своє бачення подальшого ведення бойових дій та розгортання військ.


Значить, новини про кадрові перестановки ще будуть.


Сергій ШРАМЧУК.

На фото порталу «Захід. НЕТ»: Валерій Курко в формі з погонами підполковника.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%