Посол Канади – вперше в Луцьку

Посол Канади – вперше в Луцьку

20 березня на Волині з робочим візитом перебував Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук. Дипломат уперше відвідав область – на запрошення Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки для участі у відкритті Центру канадознавства.

Роман Ващук – із родини українських емігрантів. Народився у Торонто. З 1987-го – на дипломатичній службі, а з 2014-го – Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні.

У стінах волинського вишу дипломат  не лише побував на офіційній церемонії відкриття центру канадознавства, що діятиме при університеті, а й поспілкувався зі студентами та викладачами навчального закладу. Згодом – мав розмову із Луцьким міським головою Миколою Романюком, під час якої  обговорили проект будівництва студентського містечка, інвестиційні програми, що реалізуються у Луцьку, участь  міста у міжнародних проектах.

Цього ж дня Роман Ващук провів робочу зустріч із головою Волинської облдержадміністрації Володимиром Гунчиком. Як повідомили у відділі інформаційної політики облдержадміністрації, Володимир Петрович «коротко окреслив стан справ в області та кількома штрихами охарактеризував інвестиційний потенціал краю, наголосивши, що влада чітко усвідомлює свою роль як стимулятора відповідних процесів й докладає максимум зусиль, аби бізнесу на Волині працювалося комфортно». У розмові не оминули теми транскордонного співробітництва, підтримки України у боротьбі з агресором, патріотичного виховання, інвестиційних перспектив, тощо.

«Сьогодні ведемо перемовини про створення індустріального парку у Нововолинську. Плануємо використовувати людський потенціал міста та географічне розташування – наближення до кордону, можливість використання інфраструктурного сполучення, адже до Ковеля прокладено міжнародну залізничну колію. Ми розуміємо: рано чи пізно, але європейський бізнес зміститься у напрямку до України, адже необхідно освоювати території за її межами. Частково ініціативи інвесторів стримує війна, але європейська спільнота розуміє, якщо не надати Україні допомоги, то війна перейде до кордону з ЄС», – зазначив голова облдержадміністрації.

Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні  запевнив, що Канада має намір посилювати співпрацю з Україною й Волинню зокрема. Свідчення того – попередньо запланований на червень наступного року візит канадської делегації з тамтешньої торговельної палати.

Олена ЛІВІЦЬКА.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%