У Луцьку планують відкрити кафе нового формату Urban Space

У Луцьку планують відкрити кафе нового формату Urban Space


У Луцьку відкриють misto.cafe — заклад суспільного впливу, 80% чистого прибутку будуть спрямовувати на підтримку громадських проєктів.


Про це повідомляє медіа Bazilik.


Також в misto.cafe буде подієвий майданчик і крамниця українських виробів.


Проєкт ініціювала платформа «Алгоритм дій» у співпраці з івано-франківським «Теплим містом». За основу взяли модель ресторану Urban Space 100. Відкриття закладу планують на кінець весни.


«Ми щасливі, коли подібні проєкти відкриваються й в інших містах України. Віримо, що misto.cafe стане точкою зустрічі прогресивних містян. А завдяки грантовим сезонам більше потрібних ініціатив та ідей отримають необхідну підтримку», – каже керівниця платформи «Тепле місто» Росана Тужанська.


Відомо, що 80% чистого прибутку від діяльності закладу будуть спрямовувати на підтримку громадських проєктів. На період військового стану у фокусі будуть ініціативи, пов’язані з військовими та ветеранами. Крім того, розглядатимуть проєкти з розвитку інфраструктури, соціальної, культурної чи освітньої сфер Луцька.


У misto.cafe буде сотня співзасновників – 100 соціально активних людей з однаковим вступним внеском та рівними правами. Усі вони будуть обирати, на які саме громадські проєкти йтиме 80% чистого прибутку закладу.


Довідка: 

Urban Space 100 — соціальне підприємство в Івано-Франківську у форматі громадського ресторану, що 80% чистого прибутку спрямовує на підтримку громадських проєктів у місті. Його було відкрито 27 грудня 2014 року в Івано-Франківську.

Ідея Urban Space 100 належить платформі «Тепле Місто». Засновник і керівник платформи, Юрій Филюк, його колеги та друзі підтримали концепцію громадського ресторану. Ресторану, куди можна було б приходити для натхнення, спілкування, пошуку однодумців, і який би сприяв розвитку міста, надавав підтримку активним містянам та ініціативам. Упродовж 85 днів вдалося зібрати 100 людей, які готові були безповоротно вкласти гроші — по $1000 — у цю справу.

Співзасновники приймають рішення щодо того, які проєкти підтримати в рамках грантової програми ресторану. На старті важливим також був внесок місцевих бізнесів: 14 бізнес-партнерів безплатно надали необхідні послуги чи матеріали для запуску проєкту.


Ольга ДАНИЛЮК

Фото: із відкритих джерел.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте