Продам дитину. Ціна договірна

Продам дитину. Ціна договірна

Колишня повія обміняла 3-річну доньку на 20 тис. доларів.

Не так давно, взимку 2013-го, на Волині вже було подібне «НП». 24-річна жінка, яка мала одну дитину, невдовзі після народження другої стала шукати покупців на немовля. «Живий товар» оцінила у 20 тис. дол. Свої наміри не приховувала. Друзі казали: «Ти що, здуріла?!». Проте «мати» повторювала: тяжко виховувати двох, а так і для старшої дитини будуть гроші, і молодшій – достойні батьки. Щоби замести сліди злочину, навіть придумала за пару днів після продажу заявити в міліцію, ніби біля супермаркету в Луцьку її 9-місячного сина викрали невідомі.

Небайдужі люди завчасно тоді повідомили міліцію. «Фіктивні» батьки домовилися з жінкою про купівлю. Обмін «дитина-гроші» відбувся на одній із автозаправок Луцька. Правоохоронці затримали горе-матір тоді, коли та за бокалом коньяку «замочувала» вдалу операцію. Суд першої інстанції пошкодував неблагонадійну сім’ю і, щоб не сиротити дітей, присудив матері покарання у вигляді трьох років іспитового строку. Втім, прокуратура не погодилася із надто м’яким вироком, подала апеляцію і судді вищої інстанції таки «впаяли» зловмисниці 5 років тюрми.

Однак, цей випадок, як бачимо, став уроком не для всіх. І через півтора року, в березні 2015-го, волинські міліціонери затримали ще одну жінку та її співмешканця. Затримали відразу після того, як парочка за 20 тис. дол. продала 3-річну дівчинку.

Начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВСУ у Волинській обл. Олександр Мельничук розповів: «26-річна мати вела аморальний спосіб життя. В минулому підробляла повією, а зараз ні вона, ні її співмешканець ніде не працюють, до того ж – обоє заглядають у чарку. За тиждень до оформлення купівлі-продажу «товару» жінка просила у родини, яка нібито мала намір купити дівчинку, завдаток. Тож, написавши розписку про отримання тисячі гривень, зловмисниця остаточно підтвердила серйозність своїх намірів».

Коли «зозуля» позбулася рідної дитини, зелені купюри віддала співмешканцеві, бо «в того кишені більші». Проте скористатися грішми парочка не встигла й невдовзі вже давала свідчення.

Під час допиту чоловік відхрещувався від злочину: мовляв, я не я і дитина не моя, долари випадково до куртки потрапили, дуже шкодую за вчинене. Натомість жінка, теж «дуже жалкуючи», всю провину перекинула на державу, яка: роботи їй не дала, хорошим житлом не забезпечила, допомоги не виплачує (бо дитині вже три роки виповнилося). От і вирішила «бідолашна мама» підшукати доньці більш достойних батьків і ліпші умови для проживання й виховання.

За інформацією волинських правоохоронців, зараз дівчинка перебуває у медичному закладі. Лікарі обстежують її психологічний та фізичний стан. Матір позбавлять батьківських прав, а подальшу долю дитини вирішуватимуть органи опіки.

Що ж до самого злочину, то Олександр Мельничук зазначив: «За вказаним фактом проводиться досудове розслідування за частиною третьою статті 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України. Волинянці та її співмешканцю загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі. Обоє затримані та перебувають в ізоляторі тимчасового тримання Луцького міськвідділу міліції. Вирішується питання про їх арешт.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото СЗГ УМВСУ у Волинській обл.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%