Володимир Зеленський прилетів у Саудівську Аравію

Володимир Зеленський прилетів у Саудівську Аравію

На порядку денному перемовин - реалізація «формули світу», посередництва Ер-Ріяду в обміні полоненими й участь арабської монархії у відбудові України.


За словами Володимира Зеленського, мета візиту – «продовжити наш регулярний діалог» із принцом Мохаммедом бін Салманом аль Саудом.


«Тема номер один – «формула миру». Торік у Джидді ми провели  результативну зустріч на рівні фахівців щодо її реалізації. Зараз упритул наблизилися до проведення першого «Саміту миру» й розраховуємо на продовження активної підтримки з боку Саудівської Аравії», - пояснив Володимир Зеленський.


Другою за значимістю темою, як наголошує «Німецька хвиля», Володимир Зеленський назвав «повернення полонених і депортованих осіб»:


«Лідерство Саудівської Аравії вже сприяло звільненню наших людей. Впевнений, що й ця зустріч принесе результати», - заявив український лідер.


Крім того, під час візиту Володимир Зеленський хоче обговорити перспективні напрямки економічної співпраці країни та участі Саудівської Аравії у відбудові України.  


Досі політика Ер-Ріяда була різновекторного щодо Заходу, росії й Китаю. Приміром, Саудівська Аравія приєдналася з 1 січня 2024 року до групи держав БРІКС, членами якої є Китай і росія. Також королівство залишається тісно пов’язаним з росією в енергетичній політиці через формат ОПЕК+. Крім того, в грудні 2023 року президент рф владімір путін теж відвідав Ер-Ріяд.


Сергій ШРАМЧУК.

На фото Агенції «Укрінформу»: Володимир Зеленський прибув у Саудівську Аравію.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%