Стукан вийде, хтось сяде?

Стукан вийде, хтось сяде?

Рівненський апеляційний суд 27 лютого 2024 року замінив довічне ув’язнення кримінальному авторитету 90-х років Олександру Стукану з м. Луцька на позбавлення волі строком на 15 років. Оскільки він уже відбув в місцях позбавлення волі значно довший термін, то після набуття рішенням законної сили Олександр Стукан повернеться додому.

Адвокатка Яна Кінах повідомила, що, починаючи із 2018 року, разом із Віктором Бондаренком вони займалися справою довічно засудженого Олександра Стукана.


«Виграли справу у Європейському суді з прав людини, завдяки якій, в тому числі, було приведено у відповідність українське законодавство в частині можливості заміни довічного покарання на строкове від 15 до 20 років. У подальшому були численні клопотання про помилування, комісії, скарги, але тривалий процес нарешті дав бажаний результат.», – йдеться в дописі.


І ось 27 лютого Рівненський апеляційний суд ухвалив рішення, яким скасував ухвалу Рівненського районного суду та замінив засудженому Олександрові Стукану довічне увʼязнення на позбавлення волі строком на 15 років.


Раніше Олександр Стукан неодноразово звертався до різних судів, у тому числі й волинських, із проханням зменшити термін перебування за ґратами, проте служителі Феміди залишали покарання у вигляді довічного ув‘язнення. Навіть якщо не враховувати запевнення засудженого, що він не мав ніякого стосунку до вбивства біля ТРК «Промінь» у м. Луцьку одного з кримінальних авторитетів, то основний аргумент щодо звільнення полягав у тому, що Олександра Стукана засудили до довічного раніше, ніж така міра покарання були визначена українським законодавством.


Майже 20 років він перебуває за ґратами у спеціальній колонії для осіб, засуджених на пожиттєвий термін, яка розташована в с. Городище неподалік м. Рівного.


В колонії неодноразово бували журналісти, в тому числі і представники «Волинської газети». Інші ув’язнені, а також адміністрація виправної колонії, характеризували Олександра Стукана виключно з позитивного боку. Насамперед, він став глибоко віруючою людиною, а авторитет Олександра Стукана позитивно впливає на рівень дисципліни.


Якщо Олександр Стукан вийде на волю, то мінімум некомфортно будуть себе почувати деякі екс-правоохоронці, котрі організували кримінальну справу щодо цього громадянина та зробили все, щоб він майже 20 років перебував за гратами.


Сергій ШРАМЧУК.

На фото ІА «Волинські новини»: Олександр Стукан у колонії.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%