80 років тому

80 років тому

Обов’язкова військова служба

16 березня в Німеччині оголошено уставу німецького уряду, що впроваджує загальну обов’язкову військову службу. Устава має три параграфа. Перший говорить про впровадження загальної обовязкової військової служби; другий параграф окреслює кількісний стан війська. Встановлюючи його на 12 корпусів, що складаються з 36 дивізій; третій параграф наказує міністрові військових справ видати відповідні розпорядження.

До слова. Уряд Німеччини прийняв закон про загальну військову повинність, порушуючи цим положення Версальського  мирного договору 1919 р.

На фото: німецькі збройні сили (вермахт), 1935 р.

(«Українська нива», 1935 р.)

65 років тому

Ідемо до великої мети

З того часу, як я стала ланковою по буряку – я знайшла мету свого життя, яка кличе мене вперед, бадьорить і дає силу й завзяття в роботі. Наша ланка прославилась тим, що зібрала цього року по 385 центнерів буряків з гектара на площі 5 гектарів. Успіх не прийшов зразу. Пам’ятаю, як в 1948 р. наші колгоспники не хотіли сіяти буряків. Не вірили, що з них буде користь. Нас було 9 жінок: Ліда Харевич, Марія Панасюк, Ганна Смаль, Марія Кужіль, Євгенія Кукіль, Василина Щипа, Євдокія Чернецька, Федора Воробій і я, Харитина Гапон. Ми перші одважилися взяти на себе зобов’язання вирощувати цукрові буряки.

(«Радянська Волинь», 1950 р.)

55 років тому

Ще одна комсомольська сім’я

Сподобав молодий робітник станції Ковель Павло Шух дівчину – продавця магазина відділу робітничого постачання Олександру Стовбир. Та і Олександрі до серця цей хороший хлопець. Зійшлися їх мрії і погляди – чом не зійтись їхнім життєвим дорогам? І ось настав найзаповітніший день у житті: вони справляють своє весілля. Оточені увагою друзів – комсомольців молодята на автомашині «Побєда» їдуть до ЗАГСу… Багатий був весільний стіл. Вино і квіти… Лунають звуки вальсів, їх змінюють українські і російські пісні… Щасти вам, друзі!

На фото: культовий радянський автомобіль «Побєда», який випускали на Горьковському автозаводі у 1946-1958 рр.(«Прапор Леніна», 1960 р.)

40 років тому

Квітневі усмішки

Час – найкращий лікар, але поганий косметолог.

Слабка стать! А яка сила привабливості!

Сімейні сцени дружина перетворила у театр одного актора.

Жінка ніколи не відкладає на завтра те, що можна одягти сьогодні.

«Я тобі цього не подарую!» – вигукнув чоловік, побачивши на дружині новий костюм.

(«Молодий ленінець», 1975 р.)

15 років тому

Скільки ж років «Досвітній зорі»?

П’ятий рік на теренах Волині виходить самобутня газета «Досвітня зоря». Але мало кому відомо, що саме під такою назвою ще 77 років тому в повітовому Володимирі побачила світ одноіменна газета. Характерно, що й тодішня «Досвітня зоря» орієнтувалася на читача з волинського та поліського села. Перший її номер побачив світ 10 липня 1923 р. . у підзаголовку автори вказали, що це «Український культурно-економічний часопись». Газета виходила до кінця 1924 р., а потім через брак коштів була закрита. Через три роки їй судилося відродитися вдруге, але ненадовго.

(«Досвітня зоря», 2000 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%