Якщо особа накопичила лише 15 років стажу, можна звертатися за соціальною пенсією

Якщо особа накопичила лише 15 років стажу, можна звертатися за соціальною пенсією

Громадяни України можуть розраховувати на пенсію, якщо працювали офіційно та накопичили достатній страховий стаж. Ті, хто його не мають або він є недостатнім, можуть претендувати лише на допомогу від держави. Її часто називають соціальною пенсією. Названо умови для отримання таких виплат.
У 2024 році українці, які планують стати пенсіонерами у 60-річному віці, повинні мати не менше 31 року страхового стажу. У 63-річному віці пенсія доступна за наявності 21-річного стажу. Якщо особа накопичила лише 15 років стажу, можна звертатися за виплатами у 65-річному віці.

Нагадаємо, що вимоги до стажу посилюватимуться кожні 12 місяців і у 2028 році для виходу на пенсію потрібно буде відпрацювати та сплачувати податки не менше 35 років.

Йдеться про тимчасову щомісячну виплату, яка обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом для громадян, які втратили працездатність, та сукупним середньомісячним доходом сім'ї з розрахунку на людину за шість місяців до звернення. Нагадаємо, що мінімум – це мінімальна пенсія – 2361 грн. А розмір соціальної виплати не може становити понад 3028 грн.

Щоб оформити державну допомогу, слід звертатися до органів соціального захисту. Важливий момент – соціальну виплату можуть нарахувати, незважаючи на зазначені фактори – якщо у сім'ї є людина з інвалідністю. Також слід пам'ятати, що така пенсія надається не на постійній основі, а на пів року, після чого потрібно знову звертатися до органу соціального захисту.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%