«Сотку» механізували та перевели в Сухопутні війська ЗСУ

«Сотку» механізували та перевели в Сухопутні війська ЗСУ


100 Окрема бригада територіальної оборони Збройних Сил України реформована в 100 Окрему механізовану бригаду Сухопутних військ ЗСУ. Таким чином, добровольці-тероборонівці отримали новий статус та виконуватимуть складніші завдання.

 

На сторінці «сотки» в соцмережах із цього приводу написали:


«Волинська бригада тероборони пройшла більш ніж достойний бойовий шлях. Вже у березні-квітні 2022 року один з наших батів – батальйон Луцького району – виконував завдання безпосередньо в зоні ведення бойових дій (Житомирський напрямок).

 

На початку березня 2023 року Луцький батальйон вирушив на Бахмутський напрямок. За місяць – на початку квітня 2023-го – управління бригади та інші чотири батальйони (Ковельський, Камінь-Каширський, Володимирський та батальйон Луцького району) приступили до виконання бойових завдань на Лиманському напрямку.

 

За понад рік перебування на сході України підрозділи 100 обр ТрО успішно виконували і виконують бойові завдання на Бахмутському, Куп’янському, Сіверському та Лиманському напрямках.

 

За цей час волинські тероборонівці не здали жодної позиції і не зробили жодного кроку назад. На початку грудня 2022-го командиру 100 обр ТрО ЗСУ, полковнику Руслану Ткачуку було вручено Бойовий Прапор бригади, 28 липня 2023-го – почесну відзнаку до Бойового Прапора «За мужність та відвагу».


У той же час, у військовій частині, готуючи повідомлення, не згадали полковника Олександра Скумбрія, який і до повномасштабного вторгнення окупантів був творцем бригади та її командиром, і в з першого дня ворожого наступу розгорнув її зі щтату мирного часу до повноцінної бойової одиниці, котра одразу приступила до виконання бойових завдань. Зараз полковник Олександр Скумбрій продовжує військову службу на вищій посаді в Збройних Силах України.


Так чи інакше, вище військово-політичне керівництво держави ухвалило рішення щодо трансформації військової частини. Її передано від Командування Сил ТрО ЗСУ до Командування Сухопутних військ ЗСУ. Оскільки говориться вже про механізовану бригаду, то, відповідно, в «сотки» будуть інші завдання, ніж дотепер.

 

Пресслужба військової частини наголошує:


«Сотка» лишається «соткою» і продовжує впевнено крокувати до Перемоги – тепер уже в статусі 100 окремої механізованої бригади!».


За більш як 2 роки після повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну особовий склад 100 Обр ТрО ЗСУ справді гідно виконав усі бойові завдання. Слава орденоносцям! Вічна пам'ять полеглим! Найшвидшого повернення додому тим, хто пропав безвісти… Нехай загояться рани поранених!


Бригада продовжує воювати на Сході України...


Остап КАЛИНА.

На фото з відкритих джерел: на тлі синьо-жовтого прапору нарукавні емблеми 100 Обр ТрО ЗСУ і луцького батальйону цієї бригади, які вже стали історією.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%