Пам’ятати як «Отче наш»!

Пам’ятати як «Отче наш»!

6 квітня ц. р. Президент України Петро Порошенко провів перше засідання оновленого складу Конституційної комісії. З-поміж іншого глава держава акцентував увагу експертів на необхідності ефективної модернізації Основного закону нашої держави в сфері реформи місцевого самоврядування, що є однією з ключових вимог Революції гідності.

«Напевно, в процесі децентралізації, перерозподілу влади між центром та регіонами, потрібен буде і певний «тюнінг» розподілу повноважень між парламентом, Президентом та урядом. Та щоб ніхто, обпікшись на молоці, не дув і на воду, зазначу, що сутність самої моделі залишиться незмінною. Але децентралізація при цьому не має нічого спільного з федералізацією. Україна була, є і, я переконаний, буде залишатися унітарною державою. І не тому, що ми з вами тут згори так вирішимо, а тому, що ми регулярно вивчаємо громадську думку. За останній рік підтримка суспільством унітарної моделі побудови управління держави є дуже потужною і на сьогодні майже наближається до 90%», – наголосив Петро Порошенко.

Окрім цього, Петро Олексійович звернув увагу присутніх на таке:

«Концепцію децентралізації ми ще минулого року обговорили на круглих столах, зокрема в обласних центрах Сходу і Півдня. Я запропонував, щоб модель децентралізації базувалася на польському досвіді, щоб ми не винаходили велосипед і не наступали на граблі, і мені дуже приємно, що і Європейський Союз загалом, і Польща зокрема готові підтримувати консультаціями, Європейський Союз фінансовим ресурсом, щоб побудувати надійно функціонуючу модель співвідношень центральної влади і місцевого самоврядування… Наше бачення децентралізації базується на європейському досвіді місцевого самоврядування. Базовий рівень децентралізації буде не область, а місто, село, селище, територіальна громада, і саме там нам треба сконцентрувати левову частину прав для того, щоб скоротити відстань між громадянином і владою. Левову частину своїх проблем український громадянин має право (а ми зобов’язані забезпечити йому цю можливість) вирішити на цьому рівні. Це надасть не лише додаткові фінансові ресурси, але й вражаючі можливості врахувати місцеву специфіку в питаннях мови, віри, історичної пам’яті, етнічних традицій, інших виражень своєї інакшості, яка має лише об’єднати і тримати об’єднаною Україну. Але коли я сказав про мови, в будь-якому разі, я хочу наголосити, щоб ми усі пам’ятали як «Отче наш»: єдиною державною мовою України є і буде залишатися українська».

Особливо наголошуючи на шкідливості для України будь-яких ідей про федералізацію, Петро Порошенко запропонував чіткий механізм перерозподілу повноважень між центром та регіонами:

«Одразу хочу попередити, що є коло питань, яких децентралізація не торкнеться жодним чином, навпаки – роль центру в цих питаннях збільшиться, і я сподіваюся на вашу підтримку. Це стосується питань оборони, національної безпеки, зовнішньої політики. Дуже важливо, щоб ми забезпечили ефективність координації дій із центром щодо боротьби з корупцією. Це стосується питань ролі центру в забезпеченні прав і свобод громадян. Безумовно, це стосується питань забезпечення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. В процесі децентралізації слід посилити відповідальність за сепаратистські заяви, а тим більше дії, критерії яких мають бути чітко визначені в законі – щоб і думати про це боялися! Дуже високу ціну Україна платила і платить зараз, щоб зберегти нашу єдність, суверенітет і територіальну цілісність».

Після зацікавленого та принципового обміну думками члени Конституційної комісії в трьох групах приступили до процесу практичної модернізації нинішнього Основного закону України, який діє в редакції 2004 р.

Наш кор.

На фото прес-служби Президента України: Петро Порошенко озвучує своє бачення процесу децентралізації влади.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%