Мобілізовані сіяти не можуть…

Мобілізовані сіяти не можуть…


Внаслідок масової мобілізації агросектор відчуває нестачу кадрів, адже в сільських місцевостях населення активно забирали в армію з перших днів повномасштабного вторгнення. Та й із початку російсько-української війни за 10 років у Сили оборони набирали, переважно, селян. А хто буде сіяти і жнивувати?


Про чергову спробу спростити бюрократичну процедуру бронювання селян повідомляє РБК-Україна з посиланням на заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука.


«Бронювання в агросекторі є, але процес займає багато часу. Від початку моменту подачі документів до бронювання проходить 1-2 місяці. За цей час людина може бути мобілізована, а на її роботу розраховують на агропідприємстві! В Україні розроблявся проєкт електронного бронювання, яке має займати 1-2 доби. Ми дуже очікуємо його прийняття», - пояснив Денис Марчук.


За його словами, внаслідок масової мобілізації агросектор відчуває гостру нестачу кадрів, адже в сільських місцевостях населення активно мобілізували з перших днів війни. Під час весняної та осінньої посівних кампаній людей не вистачає, тому процедура бронювання має бути спрощена для ефективнішої роботи.


Чи спрацює ця ініціатива, наразі невідомо. Але що в багатьох волинських селах уже майже не залишилося чоловіків-хліборобів, то це також очевидний факт.


Світлана КУЛЯ.

Ілюстративне фото «Громадського інтерактивного телебачення».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%