Кінець ери безкоштовних грошей в ЄС

Кінець ери безкоштовних грошей в ЄС Європейська комісія підтримала групу урядів, включно з німецьким, які відмовлялися фінансувати видатки за рахунок додаткових позик та пропонували припинити фінансування найбідніших країн ЄС без додаткових умов. Це означає кінець ери безкоштовних грошей - коли величезний фонд відновлення блоку складався зі спільного боргу, а не з національних внесків, і коли кошти ЄС на такі речі, як нові дороги, лікарні та проєкти з відновлюваної енергетики, виділялися переважно країнам Східної та Південної Європи, не вимагаючи від них жодних взаємних зобов'язань.

Починаючи з 2028 року Еврокомісія може впровадити нові механізми виділення грошей на різні програми. Комісія висуне офіційну пропозицію влітку 2025 року, яка має бути одноголосно схвалена урядами до кінця 2027 року.

Для деяких бідних країн Комісія запропонує модель "гроші взамін на реформи". Комісія вважає, що такий інструмент змусить уряди провести реформи з цілої низки питань, включаючи пенсійні реформи та дотримання демократичних стандартів, які роками відкладалися.

Чиновники Єврокомісії визнають, що їм буде важко продавати нову модель біднішим країнам-членам ЕС. Один з чиновників сказав виданню, що країни, які наразі намагаються використати фінансування, навряд чи вітатимуть суворіші правила і тісніший зв'язок з реформами.

Проте аналітики вказують, що країни, зрештою, не матимуть достатніх важелів, щоб протистояти новим правилам. Потреба у свіжих грошах для стимулювання зростання в країнах, які очікують на вступ - таких як Україна та країни Західних Балкан - і погашення постпандемічного боргу може підірвати заклики до більшого бюджету.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%