Українець, якого катували російські окупанти, подав юридичну скаргу на РФ в Аргентині

Українець, якого  катували російські окупанти, подав юридичну скаргу на РФ в Аргентині

Українець, якого катували російські окупанти подав безпрецедентну юридичну скаргу проти РФ до суду в Аргентині. Ця справа може стати першим випадком розгляду військових злочинів Росії в Україні за межами Європи та США, використовуючи принцип універсальної юрисдикції.
У своїй заяві українець називає ім'я однієї особи, ще двох ідентифікують за позивними чи військовими знаками, та інших, імена яких не називаються. Він звинувачує їх у застосуванні електричного струму і незаконному ув’язненні як формах тортур у середині-кінці 2022 року.Чоловік, який попросив Reuters не називати його імені через побоювання за свою родину, яка все ще перебуває на окупованих Росією частинах України, подав скаргу до Федерального суду в Буенос-Айресі проти людей, які, за його словами, катували його, чиновників, які керували центром ув'язнення на півдні України, де, за його словами, його утримували, і його начальника на роботі, якого він звинувачує у сприянні жорстокому поводженню."Мене затримали на роботі. Потім мене катували. Застосовували електрошок. Це було неймовірно боляче, тому я втратив свідомість. Мені пощастило вижити. Багато людей досі там",  — сказав він в інтерв’ю Reuters в Буенос-Айресі.Майже 70-сторінкову правову скаргу показали Reuters команда юристів чоловіка та члени української неурядової організації The Reckoning Project, які спільно порушили справу. Вона містить нібито свідчення інших осіб, які утримувалися в тому самому центрі ув’язнення, які підтверджують звинувачення, а також висновки експертів ООН про подібну практику тортур на місцях, включно з тим, що стосується.
У скарзі йдеться про те, що електричні кабелі були прикріплені до вуха та пальця чоловіка, щоб пропускати струм через все його тіло. Його та інших утримували в камерах площею 10 квадратних метрів по 12-20 осіб.Ібрагім Олабі, головний юридичний радник у цій справі, сказав, що чоловіка допитували та катували близько 20 днів. Згодом його звільнили без пред’явлення звинувачень, і він зумів втекти на неокуповану територію України. Команда юристів чоловіка попросила не розголошувати деталі в заяві, які могли б ідентифікувати чоловіка, точне місце та час передбачуваних подій, а також особи ймовірних злочинців, посилаючись на занепокоєння щодо безпеки чоловіка та цілісності провадження.Тепер аргентинський суд має вирішити, чи прийматиме він скаргу, на що потенційно можуть піти місяці. До цього часу заявка не оприлюднюється.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%