ЗСУ скидають з FPV-дронів античні металеві «часники»

ЗСУ скидають з FPV-дронів античні металеві «часники»

Геніальне нове застосування дуже старої зброї вже створює проблеми для і без того перевантаженого російського ланцюга доставки «останньої милі». Через це транспортні засоби змушені зупинятися, стаючи більш вразливими перед БпЛА.

FPV-дрони регулярно вражають російські логістичні машини, що перевозять вантажі для військ на передовій. Єдиний спосіб доставити боєприпаси, харчі тощо через небезпечну зону — завантажити їх в УАЗ-452, або просто «буханка», і мчати на максимальній швидкості. 

Чотирикінцева металева зброя сконструйована таким чином, що куди б вони не падали, одне вістря завжди буде спрямоване вгору. Назва «кальтроп» походить від латинського «п'ятколовка». Римляни також називали їх murex ferreus або «зазубреним залізом», але їхнє походження сягає ще глибших часів  Кальтропи можна датувати щонайменше 313 роком до н.е., коли армія Александра Македонського використовувала їх проти перської кавалерії. Римські «часники» мали зазубрини, щоб вістря застрягало в копиті коня і його було важко витягти. Кальтропи в різних формах використовувалися протягом всієї античної та середньовічної епохи, і все ще використовувалися у вісімнадцятому столітті.