В Шацьку вирощуватимуть енергетичну тополю

В Шацьку вирощуватимуть енергетичну тополю

Співпрацю з інвесторами з Чехії Шацька селищна рада започаткувала минулого року. Нагадаємо, фінансова група з Праги спеціалізується на будівництві та реконструкції котелень систем централізованого теплозабезпечення, установленні котлів, які працюють на біомасі та щепі, а також на вирощуванні енергетичних рослин.  Про це інформують у Шацькій селищній раді.  
Богдан Тимошук, секретар Шацької селищної ради, начальники структурних підрозділів і депутати зустрілися 15 квітня з представниками чеської компанії RSJ Investments та її українського проєкту «Poplarius».

В Шацькій громаді чехи планують реалізувати проєкти з біоенергетики, зокрема вирощування енергетичних рослин (тополі, яка швидко зростає) на незалучених землях селищної ради та просять надати їм земельні ділянки в оренду щонайменше на 25 років.

Під час спільного заходу інвестори розповіли, що такий же проєкт з 2022 року успішно реалізується на Закарпатті – там закладають посадковий матеріал для великих тополевих насаджень по всій Україні.

Такі насадження захищають ґрунт від водної та ґрунтової ерозії, покращують його якість, приносять позитивний ефект для тварин та комах. Тополі не виділяють жодних алергенів у навколишнє середовище, а під час догляду за ними не використовуються хімічні добрива.

Вирощену біомасу інвестор хоче продавати переважно для енергетичних цілей в межах України. Реалізація спільного проєкту забезпечить створення нових робочих місць, сплату податків до місцевого бюджету, поступу громади в напрямку освоєння альтернативних джерел енергії.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%