Минуле та майбутнє

Минуле та майбутнє

Президент України Петро Порошенко провів переговори з Президентом Республіки Польща Броніславом Коморовські, який перебував в Україні з офіційним візитом, під час якого виступив у Верховній Раді та взяв участь у вшануванні жертв сталінізму в урочищі Биківня під Києвом, де навесні 1940 р. енкаведисти за наказом Кремля без суду та слідства розстріляли полонених у вересні 1939 р. на території західної України польських офіцерів, держслужбовців і представників духовенства.

На початку зустрічі Президент Порошенко зазначив, що під час візиту Президента Коморовського планується до обговорення величезне коло питань, що свідчить про інтенсивність діалогу між двома країнами. Прес-служба глави української держави акцентує, що «будуть обговорюватись спільні ініціативи щодо запрошення до України міжнародної миротворчої місії, продовження санкцій щодо Росії, використання Україною польського досвіду щодо децентралізації влади між центром та регіонами, військові та безпекові питання, а також травневий саміт «Східного партнерства» у Ризі».

Броніслав Коморовські подякував українському колезі за запрошення відвідати нашу державу та можливість виступити у Верховній Раді. Він підтвердив дружнє ставлення польського народу до України та бажання підтримати її у складні часи. За словами польського Президента, дружба між країнами побудована на спільному історичному досвіді та спільних інтересах, у тому числі у галузі безпеки. А тому Польща підтримує введенні миротворчого контингенту ООН на лінію розмежування на Донбасі.

Окрім цього, сторони схвально оцінили внесок Республіки Польща в розбудову стратегічних для обох держав галузей. Зокрема Варшава виділила Києву безвідсотковий кредитний ресурс у розмірі 100 млн євро. Половину цих коштів, як деталізував Петро Порошенко, використають для розбудови пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, що дозволить значно скоротити час на перетин кордону та слугуватиме потужним антикорупційними кроком. Зрозуміло, волиняни сподіваються: певний відсоток цієї суми використають для доведення до стандартів ЄС МАПП «Устилуг-Зосін» з українського боку прикордонної річки Західний Буг.

Іншу частину кредиту залучать на модернізацію теплоелектростанцій та інших пунктів електрогенерації, які будуть переобладнанні для використання українського і польського вугілля газової групи замість антрацитового вугілля. Необхідність у вдосконаленні виникла після того, як шахти, які добувають антрацит, виявилися на окупованій бойовиками та російсько-терористичними бандформуваннями території Донбасу. Окрім цього, нововолинські та львівські гірники вимагають від урядовців не лише вчасно виплачувати заробітну платню, але й купувати видане на-гора «чорне золото», збут якого був ускладнений через технологічну неспроможність більшості українських ТЕЦ працювати на вугіллі з Львівсько-Волинського вугільного басейну.

А 10 квітня, в чергову річницю одразу двох трагедій для польського народу (масових розстрілів у 1940 р. та катастрофи літака Президента РП Лєха Качинські на російському аеродромі під Смоленськом 2010-го) Петро Порошенко і Броніслав Коморовські з дружинами та офіційними особами спільно вшанували пам’ять жертв тоталітаризму в Биківні.

Роман УСТИМЧУК.

На фото прес-служби Президента РП, автора та Сергія ПРОКОП’ЮКА: стосунки між Україною та Польщею в особі Петра Порошенка та Броніслава Коморовські набувають стратегічного значення; Під час траурних заходів у Биківні; Аеропорт у Варшаві, звідки востаннє піднявся в небо літак із Президентом Лєхом Качинські.

 


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%