СБУ взялося за бурштин

СБУ взялося за бурштин


Держпідприємство бідніло, а фірми родичів – процвітали.

СБУ відкрило провадження за незаконне збагачення на бурштині посадовцями ДП «Бурштин-України», яке «проситься» і на волинські надра – для дослідно-промислової розробки ділянок на Маневиччині.

9 квітня голова слідчого управління СБУ Василь Вовк під час брифінгу повідомив про розслідування провадження щодо незаконного збагачення чиновників ДП «Бурштин України» та доведення підприємства до банкрутства.

«Ми зареєстрували провадження щодо застосування псевдо-юридичних схем для нібито доведення до банкрутства ДП «Бурштин України». Ми також проводимо активні слідчі дії», – зазначив він.

Наразі СБУ розслідується зловживання посадовцями ДП щодо вивезення бурштину за кордон під виглядом георозвідки.

«Незаконні поставки закордон і виведення таким чином держкоштів – мільйонів гривень – здійснювалися чиновниками, які зловживали своїм службовим становищем, забезпечуючи процвітання приватних фірм, які належали їхнім родичам»,– зазначив Вовк.

Як відомо, раніше у Рівному працівники ДП "Бурштин України" провели мітинг, на якому звинуватили керівників підприємства у розкраданні коштів. Натомість в.о. гендиректора ДП «Бурштин України» Орест Жеребецький відкидає закиди працівників ДП та звинувачує пікетувальників у тому, що вони діють на замовлення керівника ініціативної групи Сергія Мартинюка, який нібито претендує на його місце.

У порядку денному чергової 34-ї сесії Волинської облради – низка проектів рішень щодо погодження надання надр у користування з метою геологічного вивчення, зокрема дослідно-промислової розробки бурштину відразу на кількох ділянках у Маневицькому р-ні: «Маневичі», «Гута Лісовська», «Чорторийська», «Череваха», «Лісове», «Велика Осниця». Ініціатор проектів рішень – депутат облради від «Батьківщини» Олександр Свирида. Окрім ДП «Бурштин України», на «геологічне вивчення» волинських бурштиноносних надр претендує і кілька інших фірм. Дозволити чи ні господарювати на поліських надрах цьому та іншим підприємствам – незабаром вирішуватимуть волинські обранці.

Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото автора: за такими «знахідками» у лісах Маневиччини розгорнулося справжнє полювання. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%