Навіть на зарплату нема…

Навіть на зарплату нема…

З 4 березня 2015  р. набув чинності Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», що створює всі необхідні законодавчі передумови для початку роботи з укрупнення місцевих рад.

Під час засідання колегії облдержадміністрації пролунало: на Волині внаслідок реформи міжбюджетних відносин гостро постала проблема незабезпеченості фінансовими ресурсами бюджетів міст районного значення та сільських і селищних рад. Зокрема з 408 сільських, селищних та міських (міст районного значення) бюджетів кошти для утримання апаратів місцевих рад у повному обсязі передбачено лише у 245, у решти ж територій фінансових ресурсів для утримання органів місцевої влади недостатньо. Загалом дефіцит сягає понад 11 млн грн. Найбільше таких проблемних громад у Ратнівському, Ковельському та Маневицькому р-нах.

Як свідчить попередній аналіз доходів та витрат місцевих бюджетів області, у разі об’єднання громад більшість питань щодо утримання закладів соціально-культурної сфери та апаратів місцевих рад буде вирішено.

За словами заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука, на Волині процес об’єднання територіальних громад перебуває на стадії обговорення: на всіх рівнях виконавчої влади здійснюється постійна робота, відбуваються наради та засідання. Окрім того, в Ковельському р-ні та м. Нововолинськ створено окремі робочі групи.

– Зрозуміло, щось нове завжди лякає, адже на сьогодні більшість територіальних громад області ведуть усталений спосіб життя, а тому після об’єднання бояться опинитися у гіршій ситуації, але це хибне припущення, – запевняє Сергій Дмитрович. – Просто у такому вигляді, який наразі є, окремі громади не можуть себе профінансувати. Головне завдання укрупнення територіальних громад – не лише поліпшення матеріальної сторони та забезпечення добробуту громадян, а перш за все, надання сільським громадам якісних базових соціальних та адміністративних послуг, які існують на рівні міст. Разом із тим, після об’єднання громад можна сподіватися на більш ефективне використання бюджетних коштів та інших ресурсів.

Нині держава змінила підхід та намагається максимально розвивати прихований потенціал регіонів: хоче створити конкурентне середовище та зменшити різницю між розвиненими і менш розвиненими. Як наголошує відділ інформаційної політики облдержадміністрації, наразі кожна область має розробити перспективний план формування територій громад на основі методики, яку розробили в Кабінеті Міністрів України. А потім потрібно скористатися усіма передбаченими законодавством стимулюючими факторами: субвенціями та поверненням громадам податку на доходи з фізичних осіб.

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%