Якої допомоги чекати волинянам?

Якої допомоги чекати волинянам?


Мати «свою людину» у Верховній Раді – це плюс. А коли та людина ще й член найбільшої парламентської фракції – це подвійний плюс. Тож можна вважати, волинянам пощастило. Бо куратором нашої області став нардеп із «Солідарності» Дмитро Лубинець.

Аби не на папері, а на ділі опікуватися Волинню, Дмитро Валерійович увесь минулий тиждень їздив районами краю, зустрічався з громадами, оглядав підприємства. А в п’ятницю у Луцьку він разом із головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком підвели риску цього візиту: тобто визначили основні питання, вирішення яких потребує негайної реакції у столиці.

Чи будуть шахтарі з грішми?

Перше питання, яке Володимир Гунчик попросив Дмитра Лубинця вирішити якомога швидше, – заборгованість шахтарям і подальша доля копалень Нововолинська.

– Непросте становище вугільної галузі – це проблема не тільки шахтарів, а й усієї області! – наголосив під час розмови Володимир Петрович. – Тому ми не маємо права лишати осторонь ситуації. Нам вдалося домогтися запевнень від міністра енергетики Демчишина про погашення до першого травня зарплатних боргів на копальнях (а це 400 мільйонів гривень). Тому, Дмитре Валерійовичу, я вас попрошу: вже з понеділка нагадайте міністру про його обіцянку та посприяйте в її дотриманні.

– Як людина команди Президента я постійно моніторю ситуацію на Волині. На найвищому рівні ми обговорили перспективи розвитку вугільної галузі краю. Вважаємо за доцільне докласти максимум зусиль, аби ця галузь не те що не звужувала роботи, а навпаки – вийшла на рейки самодостатності у фінансуванні, – запевнив Дмитро Лубинець. – Зокрема, було підраховано: для належної роботи (тобто оновлення устаткування, відкриття нових лав тощо) дев’ятій шахті знадобиться всього 15 мільйонів. Доля першої копальні під питанням. Але водночас це стимулює до виділення коштів для повноцінної роботи шахти номер 10. Звісно, грошей для цього потрібно немало, один мільярд 200 мільйонів гривень. Але зважаючи, що йдеться не лише про економічний, але й про соціальний фактор, будемо працювати.

–І ще прошу вас звернути увагу на такий момент: перш ніж уряд прийматиме рішення щодо закриття першої та дев’ятої шахт, нехай утвердить програму «Волиньвугілля», тобто гарантує роботу десятої копальні та працевлаштування тисяч гірників, – додав Володимир Гунчик, на що Дмитро Лубинець відповів:

– У вівторок-середу я особисто переговорю з міністром Демчишиним і про результати вам розповім.

Чим уберегти життя немовлят?

Волинь – серед лідерів в Україні за ростом народжуваності. Тому другим питанням, яке було підняте під час конструктивної розмови – будівництво в Луцьку перинатального, де зможуть обслуговуватися породіллі й немовлята з усієї області.

– І загалом по Волині, і особливо в чорнобильському регіоні давно назріла потреба поліпшити умови перебування мам із дітками у перші дні після пологів. Ідеться не лише про комфорт чи професійність лікарів, а й про сучасне обладнання. Бо всі ці фактори, разом узяті, допоможуть знизити малюкову смертність, запобігти тяжким наслідкам пологів тощо, – поінформував Володимир Петрович. – Аби реалізувати такі надважливі завдання, ми взялися за будівництво перинатального центру. На 80% об’єкт уже готовий. Немалі кошти були спрямовані на закупівлю дороговартісного обладнання. Щоб заклад нарешті розпочав приймати пацієнтів, лишилося дофінансувати будівництво на 60 мільйонів. Але обласна влада не може цього зробити, бо об’єкт має споруджатися виключно з Держбюджету. Прошу вас, зустріньтеся з Прем’єр-міністром і поясніть ситуацію.

Під час обговорення цієї проблеми Володимир Гунчик і Дмитро Лубинець  запропонували як варіант вирішити ситуацію з перинатальним центром шляхом залучення коштів стабілізаційного фонду. Адже він, власне, і створений для вирішення екстремальних питань.

Тож будемо сподіватися, куратор Волині зуміє переконати Арсенія Яценюка вже цьогоріч спрямувати для наших мам і немовлят хоча би 35-40 мільйонів, а решту суми виділити пізніше.

Щоби дороги не заважали бізнесу

На цій потребі зауважив Володимир Петрович, проїжджаючи автошляхом Луцьк-Львів:

– Там, де коло траси стояли магазинчики чи об’єкти інших послуг, тепер життя згасає: нема клієнта. А все тому, що через жахливий стан дороги (особливо на території сусідньої області) машини цим напрямком не курсують.

Аби змінити ситуацію і дати поштовх приватним підприємцям, на рівні області було прийнято програму сприяння малому та середньому бізнесу. А щоб ця програма дала свій результат і в південних районах краю, Володимир Гунчик попросив Дмитра Лубинця вплинути на фінансування ремонту дороги з Луцька на Львів.

–У нас був міністр інфраструктури. Він погодився: далі тягнути з ремонтом не можна. Було прийняте відповідне урядове рішення. Втім, ви як представник найбільшої фракції у Верховній Раді докладіть максимум зусиль, аби це рішення не лишилося на папері, а було втілене в життя, – зазначив голова облдержадміністрації. На що куратор Волині пообіцяв тримати питання на особистому контролі.

Як отримати статус учасника АТО

Підсумковою тезою розмови стала війна, точніше люди, які повернулися з гарячих точок. Бо, як зізнався Дмитро Лубинець, майже в кожному районі, де побував, люди нарікали на недолугу бюрократичну машину.

– Прикро слухати, як чоловік, котрий іще вчора ризикував своїм життям, сьогодні мусить по три рази на місяць їздити за 200 кілометрів від дому, але все ж не може отримати статус учасника АТО. І це в той час, як високопосадовці, котрі раз чи два з’їздили в зону АТО, цей документ встигли і незаконно оформити, й отримати, – висловив своє обурення Дмитро Валерійович. – Щодо таких чиновників або військових Президент Порошенко діє жорстко: на звільнення! А от тим хлопцям, які з гідністю виконали громадянський обов’язок, мусимо спільно подбати за те, щоб вони без зайвої «волокіти» отримали відповідний документ.

– Так, ми не перший день займаємося цим питанням, – підтримав Володимир Гунчик. – Тож як варіант пропонуємо повноваження щодо надання статусу учасника АТО перевести з Міноборони місцевим військкоматам. А вони зможуть видавати бійцям відповідні посвідчення за трьома такими документами: підтвердження комісаріату про мобілізацію особи; підтвердження про те, що людина прибула до військової частини, в конкретних місцях воювала і вибула; підтвердження з місцевого комісаріату, що боєць прибув за місцем мобілізації.

Отож, як бачимо, механізм спрощеної процедури запропоновано. Лишається дочекатися, аби в Києві дослухалися до думки областей і врешті прийняли рішення, які нам допоможуть.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%