Британська дипломатія

Британська дипломатія


16 квітня на Волині побував Надзвичайний та Повноважний посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт. Цей візит, відзначив дипломат, не просто засвідчив підтримку, яку народ Великобританії адресує Україні у боротьбі з агресором. «У нас скоро парламентські вибори. Прийдуть до влади абсолютно нові люди. Моє завдання – переконати їх, що таку підтримку українцям варто надавати й надалі», – каже Саймон Сміт. У цьому сприятиме і  перший в його житті візит на Волинь.

А розпочався він із робочої зустрічі з головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком. Як зауважив Саймон Сміт, він дуже втішений, бо «цікаво познайомитися з тими, хто уособлює реформи, що нині відбуваються в Україні».

Володимир Гунчик насамперед засвідчив повагу і величезну вдячність Великобританії за підтримку України:  «Ми хочемо, щоб ті кроки, які зараз робить Україна, пройшли крізь серце і душу мешканців Великої Британії. Це у деяких випадках – значно більше, ніж матеріальна допомога. Наша країна найбільше потребує моральної підтримки. Нам важливо знати, що Європі відомі наші проблеми, що вона думає разом із нами.

Розказав Володимир Петрович і про успішні інвестиційні проекти, що діють в області й впроваджені спільно з бізнесом Євросоюзу.  Акцентував на процесах децентралізації влади, від яких очікують суттєвого наповнення місцевих бюджетів. Відзначив також і важливість гуманітарної допомоги, яку країни ЄС, зокрема й Великобританія, надає нашій армії.

До речі, напередодні Саймон Сміт побував на полігоні поблизу Рівного, де споглядав, як британські військові проводять вишколи для українських солдатів. Тому, зізнався, «співпраця у військовій сфері – одна з цілей візиту до регіону».

«Успіх України для нас дуже важливий», – наголосив Надзвичайний і Повноважний посол Великої Британії в Україні.

Також цього дня Саймон Сміт зустрічався зі студентами Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки – молодими людьми, які, за його словами, «майбутнє Європи».

Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото автора: Саймон Сміт – у кабінеті голови облдержадміністрації. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%