Відділити зерна від полови!

Відділити зерна від полови!

У багатьох засобах масової інформації сусідньої держави зараз нагнітається істерія щодо героїзації діяльності польської Армії Крайової з одного боку та звинувачення у всіх смертних гріхах виключно українських повстанців. Далекими від ідеалу, як відомо, під час війни стають усі учасники братовбивчого конфлікту. Проте все частіше стикаємося з відвертими спробами фальшування історії на користь лише однієї зі сторін протиборства.

Нещодавно, наприклад, редакція отримала від одного з ультраправих видань «документальне підтвердження» «злочинної суті українських бандитів». Ідеться про зображення одного із записів невідомого повстанського командира, що в 1943 р. діяв на теренах Рівненщини, який ніби підтверджував наявність конкретної вказівки планомірно знищувати мирне польське населення.
А що ж насправді?
Директор Рівненського державного архіву Микола Григорук повідомив:
«Документи… вперше надійшли до рівненського обласного архіву у лютому 1944 р. від районних відділів МВД у Рівненській області, відібрані в окремих членів і розбитих груп УПА. Наступне надходження відбулося у жовтні 1945 р. від відділу боротьби з бандитизмом УМВД у Рівненській області у вигляді розсипу без зазначення про первісне місце їх знаходження. До початку 1990-х фонд перебував на секретному зберіганні.
Копії, подані вами разом із запитом, повністю відповідають оригіналу.
В оригіналі фраза, яка вас цікавить, має такий зміст: «Всі відділи, які не є підпорядк(овані) УПА, їх ми ліквідуємо як опорту(ністів). Всі нац(іональні) нищимо (закреслено) меншини, а ляхів нищимо, але пропагандивно. Польську акцію довести до кінця».
В документах зазначеного фонду міститься інформація про дії підрозділів ОУН-УПА, направлені проти поляків.  Один із таких документів – це звіт про проведення акції «Гута» першої групи УПА від 27 липня 1943 р. У пункті «Завдання» цього звіту зазначено: «Знищити озброєні польські банди, що містились у колоніях Гута Степанська, Ворок, Ляди, Омелянка, Ромашково, Темне-Жондове, Темне-Степанське, Ломи, Борсуки, Мельники, Гута Міцька, Мутвиця, Островки, Осовичи, Вирка, Виробки, Шиманісько, Тур, Іваньче, Ужане, Гали, Переспа, Березівка, Каменне і були сталою загрозою місцевого українського населення та проводили на ньому морди і грабунки»…
Документів із закликами керівництва ОУН і УПА знищувати на території Рівненської обл. мирне населення інших неукраїнських національностей у фонді «Колекція матеріалів ОУН-УПА, що діяли на території Рівненської обл., не виявлено».
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото: фрагмент документу з архіву ДАРО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%